Mentalno zdravlje

Sreda, 20.04.2011.

00:23

Zašto žene plaču posle seksa?

Autor: Jovana Kovačević, B92

Zašto žene plaèu posle seksa? IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

39 Komentari

Sortiraj po:

Iz licnog iskustva

pre 9 godina

Jedino je par zena napisalo krsten komentar ovde.Orgazmicke suze nisu nikakav mit,dolaze posle intenzivnog vrhunca i cesto su kombinovane sa glasnim smehom.Osecaj se ne moze tek tako suzbiti,neobican je i prija.Ipak,potrebno je muskarcu prethodno objasniti da se katkad desi to da se covek ne uplasi.Ne shvatam zasto narod uopste osudjuje takvo ponasanje?Verovatno zato sto nikad nisu doziveli taj uzvisen osecaj pa im deluje sasavo

Srećnica

pre 13 godina

Imala sam u životu i ,,dobrih,, i ,,loših,, suza i velika je razlika.Trenutno sam u vezi gde ima dobrih suza i zaista uživam.To jeste najlepši kompliment za mog partnera.Mislim da ima veze najviše sa tim što smo povezani kao bića.Ja mu to bogato uzvraćam i verujem da i on baš,baš uživa.Svaka čast Savi Bojoviću koji je to najbolje objasnio.Želim svim ženama takvo iskustvo!!!!

Mala

pre 14 godina

Ja ponekad zaplačem nakon seksa. Naime, živim sa dečkom već 3 godine, imamo velikih problema, ne u vezi, nego u nekim drugim aspektima života, ali svakako se odražavaju i na našu vezu, jer smo oboje u neku ruku depresivni. Kod njega se to manifestuje tako što maltene nema volju ni za čim, a kamoli za seksom, a kod mene tako što sam nonstop preplavljena nekom tugom, i ne prođe mi dan bez plakanja. Seks imamo retko, 2-3 puta mesečno, mada naiđe period kad to bude i 2-3 nedeljno, ali to se retko kad dešava. E, onda, meni nakon seksa krenu suze, ali ni sama ne mogu da definišem da li od sreće što smo imali seks, ili od tuge što ga imamo tako retko, a oboje maksimalno uživamo u tim retkim trenucima.

M od Madjionicara

pre 14 godina

Imam 32 Godine i zivim zajedno sa devojkom sa kojom sam pet godina zajedno!
Zivim u vecem Gradu u Svici i imam Posao,LCD,Auto,Frizider bla bla...A da imam i super Devojku.Pre ovakog ispunjenog Zivota imao sam kako reci
zaje...o Vreme!Kao Primer upoznam jednu Studenkinju iz Londona,Beogradjanka!
Od prve Noci do kraja njene Posjete(6Dana) bila je nonstop kod mene!Stvarno opicena Riba bas kao i ja u to Vreme.Kad se setim kakve smo Zurke imali i Zajebancija koje smo pravili bas se razveselim.A da sad dodjem do poente,kad se sjetim stvari iz spavace sobe pa eto i meni dodje da zaplacem!Tek kad vidim komentar kao neko zensko pise nikad vise nisam imala dobar sex posle prvog muskarca.Halo pa dali ima jos normalnih zena??Jedna hoce da je bijes druga da je pljujes treca voli da
to radi u parku pred ljudima.Sa druge strane postoje oni koji imaju neki kompleks sa celulitom ili kako se to vec pise,kompleks od oca,prve ljubavi,babe koja je umrla,pregazene macke ili sta ti ja znam.I to im sve padne na pamet dok ti pokusavas da dodjes do zraka posle seksa!Devedeset posto zena zive u proslosti i ne uzivaju u seksu dok im ne pogledas duboko u oci i ponavljas npr. o kako te volim ili slicno!Stvarno nemam nista protiv zena ali to danasnje Samopouzdanje je samo Maska ispod koje se mnogo njih krije dok gledaju sex i grad!Daj opustite se malo i uzivajte u momentu bice vam bolje.Pozdrav svima i izvinite za greske u tekstu.A sad placi ..... placi!

goca

pre 14 godina

Ja placem zato sto nijedan muskarac posle prvoga nemoze da me seksualno zadovolji jer za seksualno zadovoljenje je potrebna dusa i telo a taj prvi mi je iscupo dusu kad me je ostavio. Ali razumem zasto mi je to uradio i neljutim se na njega jer je i njemu isto to neko uradio. Poenta je da nebudemo zli i da ucinimo sve da se ta lancana reakcija zaustavi. Jer ako se to desilo nama nemora svima. To se moze postici time sto momci/devojke koji su vec imali neka prethodna seksualna iskustva netreba da idu na momke/devojke koji seksualna iskustva do tada nisu imali a posle toga da ih ostavljaju. Cakstavise netreba ninakoji nacin da ih seksualno izazivaju i da zadirkuju njihovu krhko devicanstvo. Neka im daju sansu da nadju sebi partnera slicnog njima. Jer ko slomi i pokopa nade devicanstava sa namerom taj pravi najveci moguci zlocin. Ako se nama to desilo nemorami mi da budemo uzrocnici toga da se to i nekom drugom desi. Devicanstvo nije slabost vec krhka vrlina koja se moze lako slomiti i nesto najlepse sto postoji u nama.

Andreja

pre 14 godina

Super je članak. Samo mi nije jasno ovo za ovu drugu grupu žena što jedan deo njihovog mozga oseća grižu savesti i ne želi da podlegne strastima i taj deo mozga je "racionalan"???

E a i zanima me kako se u kliničkoj psihologiji nazivaju ove iz treće grupe što hoće da se udaju nakon sexa? I koliko treba da bude dugačak penis za taj "dublji odnos"?

bg

pre 14 godina

citam komentare i prosto ne verujem kako lako svi ovi muskarci ubede sebe da su zenske suze znak da je muskarac dobar ljubavnik.. meni se to jednom desilo i bilo je samo i jedino od tuge. sad kad citam ovo, cini mi se da je tadasnji partner sigurno mislio da je od srece i zadovoljstva..?

Dres

pre 14 godina

Ovo sto je napisala citateljka maja,to je to.Dobre suze,nekontrolisane,bez neke "pozadine",o kojima prica dr.maric.cenim Marica,ali u ovom tekstru je promasio,otisao je mnogo u psihijatriju.Savo Bojovic je dao takodje lep i ispravan opis,zasto je to tako.I lepo je to nazvao-"dobre suze."

Imam partnerku,koja reguje isto kao citateljka maja! To je to,i srecan sam zbog toga.Prelep je to osecaj.

Pozdrav,

Klaja

pre 14 godina

Да цитирам колегу: "Жене плачу после секса зато што се сете претходног (доброг)" :)

elena

pre 14 godina

Iza nas je bilo godinu i po dana održavanja veze - kontakta na daljinu. Mislila sam da sam i ranije volela, ali tek sa njim sam shvatila značenje istinske bliskosti, iako su stotine kilometara bili između nas. Čudno je kako neko ko je toliko daleko može da bude bliži od svih drugih.
Povredila sam ga. Šest meseci ćutanja. A onda iznenadni susret, za oboje. Upijala sam svaki dodir i uzdah, pogled. Najlepša tišina ikada. Vodili smo ljubav. U jednom momentu počela sam da plačem. Jednostavno suze su išle same od sebe. Znala sam da ne možemo i nećemo biti zajedno.
Prvi i poslednji put da sam plakala tokom odnosa. Svoj razlog razumem a što se tiče drugih devojaka iz komentara - zavidim, i nadam se da ću doživeti i takvo iskustvo.

Deki

pre 14 godina

Jednom nakon seksa partnerka se povukla u drugi kraj kreveta, sklupcala i ucutala. Pitao sam je da li je sve u redu nakon cega je ona izdahnula i rekla "Posle ovoga mogu i da umrem". To je svakako kompliment za muskarca.
Jedno je sigurno: zene vise ili barem sveobuhvatnije mogu da uzivaju u seksu nego muskarci. Ipak na seks ih nije uvek lako "privoleti" iako zena nakon dobrog seksa "procveta". Mozda je najbolje reci da je muskarcima seks stalna potreba imali ga ili ne dok se kod zena "zavisnost" stvara tek nakon dobrog odnosa.

ŽENA MOŽE DA SPASI SVET

pre 14 godina

Druga grupa žena su one koje imaju neku vrstu griže savesti, emotivno-nagonski deo njihove ličnosti želi seksualni odnos sa svojim partnerom iz strasti, nagona pa i emocija, ali racionalni deo smatra da je to pogrešno, da treba da se odupre i ne podlegne strastima.
................
ovde vam je sve rekao covek.zene jednostavno zavise od seksa kojim trguju s muskarcem,i umesto da ga nesebicno daju svima i ovaj svet bude mirno i lepo mesto,citav njihov sistem pociva na trgovini,i sta dobiju za to sto su pruzili zadovoljstvo.

na zalost koren svega je u slabim sposobnostima zene da prezivi od stvralastva i produkcije nekog proizvoda,te je svesna da je najvrednije sto poseduje,to sto sluzi za pruzanje zadovoljstva,proizvodjacu,stvaraocu.dakle muskarcu.ovo su antropoloski razlozi i tu ne pomaze emancipacija.

zena poseduje najvredniju stvar stvaraocu i trguje s njom.zato su suze i kajanje.jer podsvesno nije sigurna da je svoje blago ustupila za dobru 'cenu'
to vam je i psihijatar gore objasnio,ali u oblandi zavijeno.

sustina je u sebicnosti dakle.

ja pozivam zene da maksimalno budu oslobodjene materijalizma u deljenju svoga blaga,jer ce svet postati bolje mesto za sve.
svo zlo na ovom svetu proistice iz muske frustracije i nedostatka zenskog blaga.dakle tajna je u zenama skrivena,i kljuc za mir u svetu je kod njih.

pa sta cekate drage moje,SPASAVAJTE SVET!

Darko

pre 14 godina

Iz mog dosadasnjeg iskustva sam zakljucio da ne postoje suze radosnice,cak i kada je neki radostan dogadjaj u pitanju one uvek sluze da oslobode neku tugu ili neki bol.Tako i posle sexa,ako ti je bilo lepo tu je osmeh a ako nije onda neraspolozenje,znaci nema mesta za suze.Ako devojka place posle sexa ili neka otvoreno poprica sa vama ili neka poseti psihologa.

b.

pre 14 godina

uh, koliko gluposti u komentarima, vidi se da ljudi seks ovde i okolo doživljavaju kao noćnu moru...

ali dobro je da je ovakva tema uopšte pokrenuta -

u svakom slučaju, iz ličnog iskustva znam da je taj plač normalan, da ima veze sa živcima, sa nekakavim (ne)doživljenim orgazmom, možda kao nadoknada za isti, možda kao produžetak pomenutog orgazma (kad kulja na sve strane), ali sigurna sam da nema to mnogo veze sa kvalitetom u odnosu s partnerom, pošto mi se to dešavalo i s nekim bezveznjacima -

čini mi se da je to neka fiziološka reakcija, ali ne znam da li postoje neki dokazi za to -

i to je manjak članka: nadala sam se da odatle nešto više saznati -

Anchi

pre 14 godina

daaaaaa, ovo je fenomenalan osecaj, neobjasnjivo, kao da si u nekoj trecoj dimenziji, sva cula i emocije srece i ljubavi se jako pojacaju, i suze same idu, ne pricam o ridanju i slicno, prosto oci suze same, i osecaj zadovoljstva je toliko jak da ne znas gde si. aaaaaa, nije mi se to skoro desilo, sad me podsetiste, vreme je da se opet jako zaljubim!

Luka

pre 14 godina

Te suze potiču od savesti. Dugo nismo čuli taj izraz. Jer svet i nije tako divno mesto, savest zbog usamljenih, savest zbog bolnih, savest zbog nemoćnih,.. ili savest zbog tipa veze, savest zbog nagomilanig briga,.. sveta savest!

krstivoje

pre 14 godina

Posle bombi sa osiromasenim uranijumom zene sve cesce placu posle seksa,izgleda da ih je uranijum ojacao pa bi htele odmah posle prvog nastavak tj. i drugi sex,muski svet bi morao ubrzo da nadje odgovor na taj izazov.

Saki

pre 14 godina

Nisam mogla ni pomisliti da bi se meni tako nešto desilo, a onda su nas okolnosti razdvojile(1000 km), ali posle mesec dana ponovo smo bili zajedno. Naravno da sam plakala od sreće posle ljubavnog čina.

Milos

pre 14 godina

Suze radosnice su ziva istina- bio vid'o :D I dobro kaze doktor, nema lepseg komplimenta ... zato one sto komentarisu da to ne postoji, treba malo da se opuste i nadju adekvatnog ;)

Jovana

pre 14 godina

Lep tekst za promenu u ovoj rubrici. Iako, kad sam procitala naslov, ocekivala sam neku srednjoskolsku pricu za zenski casopis, ovde to nije bio slucaj.
Eto, vi sa B92, vidite kako mozete, kad se potrudite, malo da istrazite i prilagodite tekst nasem podneblju, cak i kad je neka pomalo banalna tema.

Goxy

pre 14 godina

Ne znam zasto zene placu posle seksa, ali znam kada meni dodje da zaplacem. To bude obicno kada procitam vesti na b92, i to narocito iz politicke i ekonomske sfere...

m

pre 14 godina

Desavalo mi se dosta puta da zene zaplacu posle orgazma, kao i da pocnu da se smeju, pre par dana poslednji put i tek tada sam primetio da je tu veoma mala granica izmedju smeha i suza, tako da sam poceo da se smejem dok je ona plakala da bi i ona u jednom trenutku sa suza presla na smeh. Probajte. Pravo slavlje zivota.

Gosca 007

pre 14 godina

Pa Vi ste stvarno sasavi, da ne upotrebim neku drugu rec. Tako pisete neke cudne tekstove o seksu, da se prosto pitam da li zivimo na istoj planeti... Samo me zanima gde izvlacite sve te tekstove.

tanja

pre 14 godina

Izvinte, al zasto pitate Muskarce o Zenskom (!) orgazmu???? gluposti. Odakle bi musko znalo zasto ja placem.

I onda teorije da se posle dobrog seksa ne place. To moze samo musko da kaze. Kod zene bas posle dobrog seksa toliko padnu granice da sva osecanja isplivaju na povrsinu, a medju njima mogu biti i neke potisnute suze, na primer.

Pitajte zene zasto rade to sto rade, a ne muskarce, pogotovo ne one koji komentarisu kako ima zena emotivno praznih (ddd)...

Ana

pre 14 godina

DOBRE suze - Kada se meni ovo desilo moj dečko je premro od straha. Samo par puta pre toga me je bolelo - prvi put i tako :) Pa se uplašio da ne plačem od bola ;) Kada sam mu objasnila šta se dešava - bio je presrećan :)) Nisam mogla da ustanem par sati posle toga od iscrpljenosti, opuštenosti, ispunjenosti... ali sve u 1 trenutku :)

tasic tomislav

pre 14 godina

doktor savo bojovic je genijalac, on je izmislio travu za lecenje steriliteta, pola sata po njoj bosi muz i zena i eto seksa bez suza. jedino dzep place.

Maja

pre 14 godina

Ja placem za vreme ekstremno intenzivnih orgazama koji su obicno rezultat visesatnih seansi. To nije klasicno plakanje, drugaciji je osecaj, suze samo frcaju i neverovatno je oslobadjajuce. Moj partner je naucio sta je u pitanju vremenom i sad se samo zadovoljno smeska kad krenem da ga fajtam. To su oni orgazmi koji traju po nekoliko minuta i posle kojih je vrlo tesko stati na noge jer svi misici podrhtavaju. Treba ovo razlikovati od plakanja posle seksa zbog nezadovoljstva ili frustracije.

Tata

pre 14 godina

E, prestanite vise sa ovim forama. Kakvo bre more plakanje.Ajde, sve citam nekako na vasem sajtu, ali ove dogodovstine... Ko vam daje ideje za ovakve teme? Osecam, neka nadobudna srednjoskolka. Te kako dovesti zenu do vrhunca, te 10 malih saveta za seksualno blagostanje, te ima li veze sargarepa sa potencijom...Budite bre malo duhovitiji ili bar neobicniji.

Mario Bros

pre 14 godina

A šta znači kada neko čita ovaj tekst i plače od smeha na samu pomisao plačljivice koja je previše srećna posle seksa. Znači padam u komu od smeha momentalno i bez seksa :D

Maja

pre 14 godina

Ja placem za vreme ekstremno intenzivnih orgazama koji su obicno rezultat visesatnih seansi. To nije klasicno plakanje, drugaciji je osecaj, suze samo frcaju i neverovatno je oslobadjajuce. Moj partner je naucio sta je u pitanju vremenom i sad se samo zadovoljno smeska kad krenem da ga fajtam. To su oni orgazmi koji traju po nekoliko minuta i posle kojih je vrlo tesko stati na noge jer svi misici podrhtavaju. Treba ovo razlikovati od plakanja posle seksa zbog nezadovoljstva ili frustracije.

Mario Bros

pre 14 godina

A šta znači kada neko čita ovaj tekst i plače od smeha na samu pomisao plačljivice koja je previše srećna posle seksa. Znači padam u komu od smeha momentalno i bez seksa :D

Tata

pre 14 godina

E, prestanite vise sa ovim forama. Kakvo bre more plakanje.Ajde, sve citam nekako na vasem sajtu, ali ove dogodovstine... Ko vam daje ideje za ovakve teme? Osecam, neka nadobudna srednjoskolka. Te kako dovesti zenu do vrhunca, te 10 malih saveta za seksualno blagostanje, te ima li veze sargarepa sa potencijom...Budite bre malo duhovitiji ili bar neobicniji.

Ana

pre 14 godina

DOBRE suze - Kada se meni ovo desilo moj dečko je premro od straha. Samo par puta pre toga me je bolelo - prvi put i tako :) Pa se uplašio da ne plačem od bola ;) Kada sam mu objasnila šta se dešava - bio je presrećan :)) Nisam mogla da ustanem par sati posle toga od iscrpljenosti, opuštenosti, ispunjenosti... ali sve u 1 trenutku :)

tasic tomislav

pre 14 godina

doktor savo bojovic je genijalac, on je izmislio travu za lecenje steriliteta, pola sata po njoj bosi muz i zena i eto seksa bez suza. jedino dzep place.

tanja

pre 14 godina

Izvinte, al zasto pitate Muskarce o Zenskom (!) orgazmu???? gluposti. Odakle bi musko znalo zasto ja placem.

I onda teorije da se posle dobrog seksa ne place. To moze samo musko da kaze. Kod zene bas posle dobrog seksa toliko padnu granice da sva osecanja isplivaju na povrsinu, a medju njima mogu biti i neke potisnute suze, na primer.

Pitajte zene zasto rade to sto rade, a ne muskarce, pogotovo ne one koji komentarisu kako ima zena emotivno praznih (ddd)...

m

pre 14 godina

Desavalo mi se dosta puta da zene zaplacu posle orgazma, kao i da pocnu da se smeju, pre par dana poslednji put i tek tada sam primetio da je tu veoma mala granica izmedju smeha i suza, tako da sam poceo da se smejem dok je ona plakala da bi i ona u jednom trenutku sa suza presla na smeh. Probajte. Pravo slavlje zivota.

Goxy

pre 14 godina

Ne znam zasto zene placu posle seksa, ali znam kada meni dodje da zaplacem. To bude obicno kada procitam vesti na b92, i to narocito iz politicke i ekonomske sfere...

Gosca 007

pre 14 godina

Pa Vi ste stvarno sasavi, da ne upotrebim neku drugu rec. Tako pisete neke cudne tekstove o seksu, da se prosto pitam da li zivimo na istoj planeti... Samo me zanima gde izvlacite sve te tekstove.

Milos

pre 14 godina

Suze radosnice su ziva istina- bio vid'o :D I dobro kaze doktor, nema lepseg komplimenta ... zato one sto komentarisu da to ne postoji, treba malo da se opuste i nadju adekvatnog ;)

Anchi

pre 14 godina

daaaaaa, ovo je fenomenalan osecaj, neobjasnjivo, kao da si u nekoj trecoj dimenziji, sva cula i emocije srece i ljubavi se jako pojacaju, i suze same idu, ne pricam o ridanju i slicno, prosto oci suze same, i osecaj zadovoljstva je toliko jak da ne znas gde si. aaaaaa, nije mi se to skoro desilo, sad me podsetiste, vreme je da se opet jako zaljubim!

Deki

pre 14 godina

Jednom nakon seksa partnerka se povukla u drugi kraj kreveta, sklupcala i ucutala. Pitao sam je da li je sve u redu nakon cega je ona izdahnula i rekla "Posle ovoga mogu i da umrem". To je svakako kompliment za muskarca.
Jedno je sigurno: zene vise ili barem sveobuhvatnije mogu da uzivaju u seksu nego muskarci. Ipak na seks ih nije uvek lako "privoleti" iako zena nakon dobrog seksa "procveta". Mozda je najbolje reci da je muskarcima seks stalna potreba imali ga ili ne dok se kod zena "zavisnost" stvara tek nakon dobrog odnosa.

Saki

pre 14 godina

Nisam mogla ni pomisliti da bi se meni tako nešto desilo, a onda su nas okolnosti razdvojile(1000 km), ali posle mesec dana ponovo smo bili zajedno. Naravno da sam plakala od sreće posle ljubavnog čina.

Klaja

pre 14 godina

Да цитирам колегу: "Жене плачу после секса зато што се сете претходног (доброг)" :)

Jovana

pre 14 godina

Lep tekst za promenu u ovoj rubrici. Iako, kad sam procitala naslov, ocekivala sam neku srednjoskolsku pricu za zenski casopis, ovde to nije bio slucaj.
Eto, vi sa B92, vidite kako mozete, kad se potrudite, malo da istrazite i prilagodite tekst nasem podneblju, cak i kad je neka pomalo banalna tema.

ŽENA MOŽE DA SPASI SVET

pre 14 godina

Druga grupa žena su one koje imaju neku vrstu griže savesti, emotivno-nagonski deo njihove ličnosti želi seksualni odnos sa svojim partnerom iz strasti, nagona pa i emocija, ali racionalni deo smatra da je to pogrešno, da treba da se odupre i ne podlegne strastima.
................
ovde vam je sve rekao covek.zene jednostavno zavise od seksa kojim trguju s muskarcem,i umesto da ga nesebicno daju svima i ovaj svet bude mirno i lepo mesto,citav njihov sistem pociva na trgovini,i sta dobiju za to sto su pruzili zadovoljstvo.

na zalost koren svega je u slabim sposobnostima zene da prezivi od stvralastva i produkcije nekog proizvoda,te je svesna da je najvrednije sto poseduje,to sto sluzi za pruzanje zadovoljstva,proizvodjacu,stvaraocu.dakle muskarcu.ovo su antropoloski razlozi i tu ne pomaze emancipacija.

zena poseduje najvredniju stvar stvaraocu i trguje s njom.zato su suze i kajanje.jer podsvesno nije sigurna da je svoje blago ustupila za dobru 'cenu'
to vam je i psihijatar gore objasnio,ali u oblandi zavijeno.

sustina je u sebicnosti dakle.

ja pozivam zene da maksimalno budu oslobodjene materijalizma u deljenju svoga blaga,jer ce svet postati bolje mesto za sve.
svo zlo na ovom svetu proistice iz muske frustracije i nedostatka zenskog blaga.dakle tajna je u zenama skrivena,i kljuc za mir u svetu je kod njih.

pa sta cekate drage moje,SPASAVAJTE SVET!

krstivoje

pre 14 godina

Posle bombi sa osiromasenim uranijumom zene sve cesce placu posle seksa,izgleda da ih je uranijum ojacao pa bi htele odmah posle prvog nastavak tj. i drugi sex,muski svet bi morao ubrzo da nadje odgovor na taj izazov.

Darko

pre 14 godina

Iz mog dosadasnjeg iskustva sam zakljucio da ne postoje suze radosnice,cak i kada je neki radostan dogadjaj u pitanju one uvek sluze da oslobode neku tugu ili neki bol.Tako i posle sexa,ako ti je bilo lepo tu je osmeh a ako nije onda neraspolozenje,znaci nema mesta za suze.Ako devojka place posle sexa ili neka otvoreno poprica sa vama ili neka poseti psihologa.

b.

pre 14 godina

uh, koliko gluposti u komentarima, vidi se da ljudi seks ovde i okolo doživljavaju kao noćnu moru...

ali dobro je da je ovakva tema uopšte pokrenuta -

u svakom slučaju, iz ličnog iskustva znam da je taj plač normalan, da ima veze sa živcima, sa nekakavim (ne)doživljenim orgazmom, možda kao nadoknada za isti, možda kao produžetak pomenutog orgazma (kad kulja na sve strane), ali sigurna sam da nema to mnogo veze sa kvalitetom u odnosu s partnerom, pošto mi se to dešavalo i s nekim bezveznjacima -

čini mi se da je to neka fiziološka reakcija, ali ne znam da li postoje neki dokazi za to -

i to je manjak članka: nadala sam se da odatle nešto više saznati -

Dres

pre 14 godina

Ovo sto je napisala citateljka maja,to je to.Dobre suze,nekontrolisane,bez neke "pozadine",o kojima prica dr.maric.cenim Marica,ali u ovom tekstru je promasio,otisao je mnogo u psihijatriju.Savo Bojovic je dao takodje lep i ispravan opis,zasto je to tako.I lepo je to nazvao-"dobre suze."

Imam partnerku,koja reguje isto kao citateljka maja! To je to,i srecan sam zbog toga.Prelep je to osecaj.

Pozdrav,

bg

pre 14 godina

citam komentare i prosto ne verujem kako lako svi ovi muskarci ubede sebe da su zenske suze znak da je muskarac dobar ljubavnik.. meni se to jednom desilo i bilo je samo i jedino od tuge. sad kad citam ovo, cini mi se da je tadasnji partner sigurno mislio da je od srece i zadovoljstva..?

elena

pre 14 godina

Iza nas je bilo godinu i po dana održavanja veze - kontakta na daljinu. Mislila sam da sam i ranije volela, ali tek sa njim sam shvatila značenje istinske bliskosti, iako su stotine kilometara bili između nas. Čudno je kako neko ko je toliko daleko može da bude bliži od svih drugih.
Povredila sam ga. Šest meseci ćutanja. A onda iznenadni susret, za oboje. Upijala sam svaki dodir i uzdah, pogled. Najlepša tišina ikada. Vodili smo ljubav. U jednom momentu počela sam da plačem. Jednostavno suze su išle same od sebe. Znala sam da ne možemo i nećemo biti zajedno.
Prvi i poslednji put da sam plakala tokom odnosa. Svoj razlog razumem a što se tiče drugih devojaka iz komentara - zavidim, i nadam se da ću doživeti i takvo iskustvo.

goca

pre 14 godina

Ja placem zato sto nijedan muskarac posle prvoga nemoze da me seksualno zadovolji jer za seksualno zadovoljenje je potrebna dusa i telo a taj prvi mi je iscupo dusu kad me je ostavio. Ali razumem zasto mi je to uradio i neljutim se na njega jer je i njemu isto to neko uradio. Poenta je da nebudemo zli i da ucinimo sve da se ta lancana reakcija zaustavi. Jer ako se to desilo nama nemora svima. To se moze postici time sto momci/devojke koji su vec imali neka prethodna seksualna iskustva netreba da idu na momke/devojke koji seksualna iskustva do tada nisu imali a posle toga da ih ostavljaju. Cakstavise netreba ninakoji nacin da ih seksualno izazivaju i da zadirkuju njihovu krhko devicanstvo. Neka im daju sansu da nadju sebi partnera slicnog njima. Jer ko slomi i pokopa nade devicanstava sa namerom taj pravi najveci moguci zlocin. Ako se nama to desilo nemorami mi da budemo uzrocnici toga da se to i nekom drugom desi. Devicanstvo nije slabost vec krhka vrlina koja se moze lako slomiti i nesto najlepse sto postoji u nama.

Andreja

pre 14 godina

Super je članak. Samo mi nije jasno ovo za ovu drugu grupu žena što jedan deo njihovog mozga oseća grižu savesti i ne želi da podlegne strastima i taj deo mozga je "racionalan"???

E a i zanima me kako se u kliničkoj psihologiji nazivaju ove iz treće grupe što hoće da se udaju nakon sexa? I koliko treba da bude dugačak penis za taj "dublji odnos"?

Luka

pre 14 godina

Te suze potiču od savesti. Dugo nismo čuli taj izraz. Jer svet i nije tako divno mesto, savest zbog usamljenih, savest zbog bolnih, savest zbog nemoćnih,.. ili savest zbog tipa veze, savest zbog nagomilanig briga,.. sveta savest!

M od Madjionicara

pre 14 godina

Imam 32 Godine i zivim zajedno sa devojkom sa kojom sam pet godina zajedno!
Zivim u vecem Gradu u Svici i imam Posao,LCD,Auto,Frizider bla bla...A da imam i super Devojku.Pre ovakog ispunjenog Zivota imao sam kako reci
zaje...o Vreme!Kao Primer upoznam jednu Studenkinju iz Londona,Beogradjanka!
Od prve Noci do kraja njene Posjete(6Dana) bila je nonstop kod mene!Stvarno opicena Riba bas kao i ja u to Vreme.Kad se setim kakve smo Zurke imali i Zajebancija koje smo pravili bas se razveselim.A da sad dodjem do poente,kad se sjetim stvari iz spavace sobe pa eto i meni dodje da zaplacem!Tek kad vidim komentar kao neko zensko pise nikad vise nisam imala dobar sex posle prvog muskarca.Halo pa dali ima jos normalnih zena??Jedna hoce da je bijes druga da je pljujes treca voli da
to radi u parku pred ljudima.Sa druge strane postoje oni koji imaju neki kompleks sa celulitom ili kako se to vec pise,kompleks od oca,prve ljubavi,babe koja je umrla,pregazene macke ili sta ti ja znam.I to im sve padne na pamet dok ti pokusavas da dodjes do zraka posle seksa!Devedeset posto zena zive u proslosti i ne uzivaju u seksu dok im ne pogledas duboko u oci i ponavljas npr. o kako te volim ili slicno!Stvarno nemam nista protiv zena ali to danasnje Samopouzdanje je samo Maska ispod koje se mnogo njih krije dok gledaju sex i grad!Daj opustite se malo i uzivajte u momentu bice vam bolje.Pozdrav svima i izvinite za greske u tekstu.A sad placi ..... placi!

Iz licnog iskustva

pre 9 godina

Jedino je par zena napisalo krsten komentar ovde.Orgazmicke suze nisu nikakav mit,dolaze posle intenzivnog vrhunca i cesto su kombinovane sa glasnim smehom.Osecaj se ne moze tek tako suzbiti,neobican je i prija.Ipak,potrebno je muskarcu prethodno objasniti da se katkad desi to da se covek ne uplasi.Ne shvatam zasto narod uopste osudjuje takvo ponasanje?Verovatno zato sto nikad nisu doziveli taj uzvisen osecaj pa im deluje sasavo

Srećnica

pre 13 godina

Imala sam u životu i ,,dobrih,, i ,,loših,, suza i velika je razlika.Trenutno sam u vezi gde ima dobrih suza i zaista uživam.To jeste najlepši kompliment za mog partnera.Mislim da ima veze najviše sa tim što smo povezani kao bića.Ja mu to bogato uzvraćam i verujem da i on baš,baš uživa.Svaka čast Savi Bojoviću koji je to najbolje objasnio.Želim svim ženama takvo iskustvo!!!!

Mala

pre 14 godina

Ja ponekad zaplačem nakon seksa. Naime, živim sa dečkom već 3 godine, imamo velikih problema, ne u vezi, nego u nekim drugim aspektima života, ali svakako se odražavaju i na našu vezu, jer smo oboje u neku ruku depresivni. Kod njega se to manifestuje tako što maltene nema volju ni za čim, a kamoli za seksom, a kod mene tako što sam nonstop preplavljena nekom tugom, i ne prođe mi dan bez plakanja. Seks imamo retko, 2-3 puta mesečno, mada naiđe period kad to bude i 2-3 nedeljno, ali to se retko kad dešava. E, onda, meni nakon seksa krenu suze, ali ni sama ne mogu da definišem da li od sreće što smo imali seks, ili od tuge što ga imamo tako retko, a oboje maksimalno uživamo u tim retkim trenucima.

Tata

pre 14 godina

E, prestanite vise sa ovim forama. Kakvo bre more plakanje.Ajde, sve citam nekako na vasem sajtu, ali ove dogodovstine... Ko vam daje ideje za ovakve teme? Osecam, neka nadobudna srednjoskolka. Te kako dovesti zenu do vrhunca, te 10 malih saveta za seksualno blagostanje, te ima li veze sargarepa sa potencijom...Budite bre malo duhovitiji ili bar neobicniji.

Mario Bros

pre 14 godina

A šta znači kada neko čita ovaj tekst i plače od smeha na samu pomisao plačljivice koja je previše srećna posle seksa. Znači padam u komu od smeha momentalno i bez seksa :D

ŽENA MOŽE DA SPASI SVET

pre 14 godina

Druga grupa žena su one koje imaju neku vrstu griže savesti, emotivno-nagonski deo njihove ličnosti želi seksualni odnos sa svojim partnerom iz strasti, nagona pa i emocija, ali racionalni deo smatra da je to pogrešno, da treba da se odupre i ne podlegne strastima.
................
ovde vam je sve rekao covek.zene jednostavno zavise od seksa kojim trguju s muskarcem,i umesto da ga nesebicno daju svima i ovaj svet bude mirno i lepo mesto,citav njihov sistem pociva na trgovini,i sta dobiju za to sto su pruzili zadovoljstvo.

na zalost koren svega je u slabim sposobnostima zene da prezivi od stvralastva i produkcije nekog proizvoda,te je svesna da je najvrednije sto poseduje,to sto sluzi za pruzanje zadovoljstva,proizvodjacu,stvaraocu.dakle muskarcu.ovo su antropoloski razlozi i tu ne pomaze emancipacija.

zena poseduje najvredniju stvar stvaraocu i trguje s njom.zato su suze i kajanje.jer podsvesno nije sigurna da je svoje blago ustupila za dobru 'cenu'
to vam je i psihijatar gore objasnio,ali u oblandi zavijeno.

sustina je u sebicnosti dakle.

ja pozivam zene da maksimalno budu oslobodjene materijalizma u deljenju svoga blaga,jer ce svet postati bolje mesto za sve.
svo zlo na ovom svetu proistice iz muske frustracije i nedostatka zenskog blaga.dakle tajna je u zenama skrivena,i kljuc za mir u svetu je kod njih.

pa sta cekate drage moje,SPASAVAJTE SVET!

Gosca 007

pre 14 godina

Pa Vi ste stvarno sasavi, da ne upotrebim neku drugu rec. Tako pisete neke cudne tekstove o seksu, da se prosto pitam da li zivimo na istoj planeti... Samo me zanima gde izvlacite sve te tekstove.

krstivoje

pre 14 godina

Posle bombi sa osiromasenim uranijumom zene sve cesce placu posle seksa,izgleda da ih je uranijum ojacao pa bi htele odmah posle prvog nastavak tj. i drugi sex,muski svet bi morao ubrzo da nadje odgovor na taj izazov.

Darko

pre 14 godina

Iz mog dosadasnjeg iskustva sam zakljucio da ne postoje suze radosnice,cak i kada je neki radostan dogadjaj u pitanju one uvek sluze da oslobode neku tugu ili neki bol.Tako i posle sexa,ako ti je bilo lepo tu je osmeh a ako nije onda neraspolozenje,znaci nema mesta za suze.Ako devojka place posle sexa ili neka otvoreno poprica sa vama ili neka poseti psihologa.

Luka

pre 14 godina

Te suze potiču od savesti. Dugo nismo čuli taj izraz. Jer svet i nije tako divno mesto, savest zbog usamljenih, savest zbog bolnih, savest zbog nemoćnih,.. ili savest zbog tipa veze, savest zbog nagomilanig briga,.. sveta savest!

Maja

pre 14 godina

Ja placem za vreme ekstremno intenzivnih orgazama koji su obicno rezultat visesatnih seansi. To nije klasicno plakanje, drugaciji je osecaj, suze samo frcaju i neverovatno je oslobadjajuce. Moj partner je naucio sta je u pitanju vremenom i sad se samo zadovoljno smeska kad krenem da ga fajtam. To su oni orgazmi koji traju po nekoliko minuta i posle kojih je vrlo tesko stati na noge jer svi misici podrhtavaju. Treba ovo razlikovati od plakanja posle seksa zbog nezadovoljstva ili frustracije.

goca

pre 14 godina

Ja placem zato sto nijedan muskarac posle prvoga nemoze da me seksualno zadovolji jer za seksualno zadovoljenje je potrebna dusa i telo a taj prvi mi je iscupo dusu kad me je ostavio. Ali razumem zasto mi je to uradio i neljutim se na njega jer je i njemu isto to neko uradio. Poenta je da nebudemo zli i da ucinimo sve da se ta lancana reakcija zaustavi. Jer ako se to desilo nama nemora svima. To se moze postici time sto momci/devojke koji su vec imali neka prethodna seksualna iskustva netreba da idu na momke/devojke koji seksualna iskustva do tada nisu imali a posle toga da ih ostavljaju. Cakstavise netreba ninakoji nacin da ih seksualno izazivaju i da zadirkuju njihovu krhko devicanstvo. Neka im daju sansu da nadju sebi partnera slicnog njima. Jer ko slomi i pokopa nade devicanstava sa namerom taj pravi najveci moguci zlocin. Ako se nama to desilo nemorami mi da budemo uzrocnici toga da se to i nekom drugom desi. Devicanstvo nije slabost vec krhka vrlina koja se moze lako slomiti i nesto najlepse sto postoji u nama.

tasic tomislav

pre 14 godina

doktor savo bojovic je genijalac, on je izmislio travu za lecenje steriliteta, pola sata po njoj bosi muz i zena i eto seksa bez suza. jedino dzep place.

bg

pre 14 godina

citam komentare i prosto ne verujem kako lako svi ovi muskarci ubede sebe da su zenske suze znak da je muskarac dobar ljubavnik.. meni se to jednom desilo i bilo je samo i jedino od tuge. sad kad citam ovo, cini mi se da je tadasnji partner sigurno mislio da je od srece i zadovoljstva..?

tanja

pre 14 godina

Izvinte, al zasto pitate Muskarce o Zenskom (!) orgazmu???? gluposti. Odakle bi musko znalo zasto ja placem.

I onda teorije da se posle dobrog seksa ne place. To moze samo musko da kaze. Kod zene bas posle dobrog seksa toliko padnu granice da sva osecanja isplivaju na povrsinu, a medju njima mogu biti i neke potisnute suze, na primer.

Pitajte zene zasto rade to sto rade, a ne muskarce, pogotovo ne one koji komentarisu kako ima zena emotivno praznih (ddd)...

elena

pre 14 godina

Iza nas je bilo godinu i po dana održavanja veze - kontakta na daljinu. Mislila sam da sam i ranije volela, ali tek sa njim sam shvatila značenje istinske bliskosti, iako su stotine kilometara bili između nas. Čudno je kako neko ko je toliko daleko može da bude bliži od svih drugih.
Povredila sam ga. Šest meseci ćutanja. A onda iznenadni susret, za oboje. Upijala sam svaki dodir i uzdah, pogled. Najlepša tišina ikada. Vodili smo ljubav. U jednom momentu počela sam da plačem. Jednostavno suze su išle same od sebe. Znala sam da ne možemo i nećemo biti zajedno.
Prvi i poslednji put da sam plakala tokom odnosa. Svoj razlog razumem a što se tiče drugih devojaka iz komentara - zavidim, i nadam se da ću doživeti i takvo iskustvo.

Goxy

pre 14 godina

Ne znam zasto zene placu posle seksa, ali znam kada meni dodje da zaplacem. To bude obicno kada procitam vesti na b92, i to narocito iz politicke i ekonomske sfere...

Ana

pre 14 godina

DOBRE suze - Kada se meni ovo desilo moj dečko je premro od straha. Samo par puta pre toga me je bolelo - prvi put i tako :) Pa se uplašio da ne plačem od bola ;) Kada sam mu objasnila šta se dešava - bio je presrećan :)) Nisam mogla da ustanem par sati posle toga od iscrpljenosti, opuštenosti, ispunjenosti... ali sve u 1 trenutku :)

Deki

pre 14 godina

Jednom nakon seksa partnerka se povukla u drugi kraj kreveta, sklupcala i ucutala. Pitao sam je da li je sve u redu nakon cega je ona izdahnula i rekla "Posle ovoga mogu i da umrem". To je svakako kompliment za muskarca.
Jedno je sigurno: zene vise ili barem sveobuhvatnije mogu da uzivaju u seksu nego muskarci. Ipak na seks ih nije uvek lako "privoleti" iako zena nakon dobrog seksa "procveta". Mozda je najbolje reci da je muskarcima seks stalna potreba imali ga ili ne dok se kod zena "zavisnost" stvara tek nakon dobrog odnosa.

Klaja

pre 14 godina

Да цитирам колегу: "Жене плачу после секса зато што се сете претходног (доброг)" :)

m

pre 14 godina

Desavalo mi se dosta puta da zene zaplacu posle orgazma, kao i da pocnu da se smeju, pre par dana poslednji put i tek tada sam primetio da je tu veoma mala granica izmedju smeha i suza, tako da sam poceo da se smejem dok je ona plakala da bi i ona u jednom trenutku sa suza presla na smeh. Probajte. Pravo slavlje zivota.

Milos

pre 14 godina

Suze radosnice su ziva istina- bio vid'o :D I dobro kaze doktor, nema lepseg komplimenta ... zato one sto komentarisu da to ne postoji, treba malo da se opuste i nadju adekvatnog ;)

Saki

pre 14 godina

Nisam mogla ni pomisliti da bi se meni tako nešto desilo, a onda su nas okolnosti razdvojile(1000 km), ali posle mesec dana ponovo smo bili zajedno. Naravno da sam plakala od sreće posle ljubavnog čina.

Jovana

pre 14 godina

Lep tekst za promenu u ovoj rubrici. Iako, kad sam procitala naslov, ocekivala sam neku srednjoskolsku pricu za zenski casopis, ovde to nije bio slucaj.
Eto, vi sa B92, vidite kako mozete, kad se potrudite, malo da istrazite i prilagodite tekst nasem podneblju, cak i kad je neka pomalo banalna tema.

Andreja

pre 14 godina

Super je članak. Samo mi nije jasno ovo za ovu drugu grupu žena što jedan deo njihovog mozga oseća grižu savesti i ne želi da podlegne strastima i taj deo mozga je "racionalan"???

E a i zanima me kako se u kliničkoj psihologiji nazivaju ove iz treće grupe što hoće da se udaju nakon sexa? I koliko treba da bude dugačak penis za taj "dublji odnos"?

M od Madjionicara

pre 14 godina

Imam 32 Godine i zivim zajedno sa devojkom sa kojom sam pet godina zajedno!
Zivim u vecem Gradu u Svici i imam Posao,LCD,Auto,Frizider bla bla...A da imam i super Devojku.Pre ovakog ispunjenog Zivota imao sam kako reci
zaje...o Vreme!Kao Primer upoznam jednu Studenkinju iz Londona,Beogradjanka!
Od prve Noci do kraja njene Posjete(6Dana) bila je nonstop kod mene!Stvarno opicena Riba bas kao i ja u to Vreme.Kad se setim kakve smo Zurke imali i Zajebancija koje smo pravili bas se razveselim.A da sad dodjem do poente,kad se sjetim stvari iz spavace sobe pa eto i meni dodje da zaplacem!Tek kad vidim komentar kao neko zensko pise nikad vise nisam imala dobar sex posle prvog muskarca.Halo pa dali ima jos normalnih zena??Jedna hoce da je bijes druga da je pljujes treca voli da
to radi u parku pred ljudima.Sa druge strane postoje oni koji imaju neki kompleks sa celulitom ili kako se to vec pise,kompleks od oca,prve ljubavi,babe koja je umrla,pregazene macke ili sta ti ja znam.I to im sve padne na pamet dok ti pokusavas da dodjes do zraka posle seksa!Devedeset posto zena zive u proslosti i ne uzivaju u seksu dok im ne pogledas duboko u oci i ponavljas npr. o kako te volim ili slicno!Stvarno nemam nista protiv zena ali to danasnje Samopouzdanje je samo Maska ispod koje se mnogo njih krije dok gledaju sex i grad!Daj opustite se malo i uzivajte u momentu bice vam bolje.Pozdrav svima i izvinite za greske u tekstu.A sad placi ..... placi!

Anchi

pre 14 godina

daaaaaa, ovo je fenomenalan osecaj, neobjasnjivo, kao da si u nekoj trecoj dimenziji, sva cula i emocije srece i ljubavi se jako pojacaju, i suze same idu, ne pricam o ridanju i slicno, prosto oci suze same, i osecaj zadovoljstva je toliko jak da ne znas gde si. aaaaaa, nije mi se to skoro desilo, sad me podsetiste, vreme je da se opet jako zaljubim!

Dres

pre 14 godina

Ovo sto je napisala citateljka maja,to je to.Dobre suze,nekontrolisane,bez neke "pozadine",o kojima prica dr.maric.cenim Marica,ali u ovom tekstru je promasio,otisao je mnogo u psihijatriju.Savo Bojovic je dao takodje lep i ispravan opis,zasto je to tako.I lepo je to nazvao-"dobre suze."

Imam partnerku,koja reguje isto kao citateljka maja! To je to,i srecan sam zbog toga.Prelep je to osecaj.

Pozdrav,

Srećnica

pre 13 godina

Imala sam u životu i ,,dobrih,, i ,,loših,, suza i velika je razlika.Trenutno sam u vezi gde ima dobrih suza i zaista uživam.To jeste najlepši kompliment za mog partnera.Mislim da ima veze najviše sa tim što smo povezani kao bića.Ja mu to bogato uzvraćam i verujem da i on baš,baš uživa.Svaka čast Savi Bojoviću koji je to najbolje objasnio.Želim svim ženama takvo iskustvo!!!!

b.

pre 14 godina

uh, koliko gluposti u komentarima, vidi se da ljudi seks ovde i okolo doživljavaju kao noćnu moru...

ali dobro je da je ovakva tema uopšte pokrenuta -

u svakom slučaju, iz ličnog iskustva znam da je taj plač normalan, da ima veze sa živcima, sa nekakavim (ne)doživljenim orgazmom, možda kao nadoknada za isti, možda kao produžetak pomenutog orgazma (kad kulja na sve strane), ali sigurna sam da nema to mnogo veze sa kvalitetom u odnosu s partnerom, pošto mi se to dešavalo i s nekim bezveznjacima -

čini mi se da je to neka fiziološka reakcija, ali ne znam da li postoje neki dokazi za to -

i to je manjak članka: nadala sam se da odatle nešto više saznati -

Mala

pre 14 godina

Ja ponekad zaplačem nakon seksa. Naime, živim sa dečkom već 3 godine, imamo velikih problema, ne u vezi, nego u nekim drugim aspektima života, ali svakako se odražavaju i na našu vezu, jer smo oboje u neku ruku depresivni. Kod njega se to manifestuje tako što maltene nema volju ni za čim, a kamoli za seksom, a kod mene tako što sam nonstop preplavljena nekom tugom, i ne prođe mi dan bez plakanja. Seks imamo retko, 2-3 puta mesečno, mada naiđe period kad to bude i 2-3 nedeljno, ali to se retko kad dešava. E, onda, meni nakon seksa krenu suze, ali ni sama ne mogu da definišem da li od sreće što smo imali seks, ili od tuge što ga imamo tako retko, a oboje maksimalno uživamo u tim retkim trenucima.

Iz licnog iskustva

pre 9 godina

Jedino je par zena napisalo krsten komentar ovde.Orgazmicke suze nisu nikakav mit,dolaze posle intenzivnog vrhunca i cesto su kombinovane sa glasnim smehom.Osecaj se ne moze tek tako suzbiti,neobican je i prija.Ipak,potrebno je muskarcu prethodno objasniti da se katkad desi to da se covek ne uplasi.Ne shvatam zasto narod uopste osudjuje takvo ponasanje?Verovatno zato sto nikad nisu doziveli taj uzvisen osecaj pa im deluje sasavo