Aktuelno

Četvrtak, 24.11.2016.

12:53

Zakonski regulisati upotrebu kanabisa u medicinske svrhe

Izvor: Tanjug

Zakonski regulisati upotrebu kanabisa u medicinske svrhe IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

20 Komentari

Sortiraj po:

Da da

pre 9 godina

Pre ili posle pravda ce isterati svoje, to ce se legalizovati e sad mene muci i boli sto ljudi sluze kazne za 1 gram trave po 3 godine ko ce da im vrati vreme i sta ce zakon reci kada sve bude legalno, naravno nikom nista.

samo vi lažite sebe

pre 9 godina

Najbolji dokaz šta radi marihuana je Markus Vilijams. Čovek koji je u Zvezdi bio drugi najbolji plej Evrope za dve godine došao do nekog koga isteruje Budućnost. Marihuana je zlo u rangu alkohola i cigareta a verovatno i veće jer može da vas uvede u pakao od problema kad vam dosadi samo marihuana. Imam naravno mnogo drugara koji puše marihuanu i izgledaju kao zombiji nakon toga. Ne bi me čudilo da isti oni koji su ubeđivali ljude da je duvan super sad ubeđuju za ovo da bi povratili zaradu nakon smanjenja broja pušača.

xxxena

pre 9 godina

Lehalizacijom ce se postici sledece : U apotekama ce se naci preparati koji su iz uvoza iskljucivo jer domace proizvodnje nece biti, cene ce verovatno biti toliko visoke da ce i dalje da se proizvodi ulje na crnomtrzistu... Jedini uspeh legalizacije je da se dozvoli uzgoj za sopstvene potrebe a sto se tice proizvodnje ulja, i preparata da se takodje regulisu uslovi zadomace proizvodjace... a ne da imamo situaciju da i dalje punimo dzepove farmaceutskoj mafiji koja je svakako vec prebogata... Takodje dozvoliti uzgoj i otvaranje biljnih apoteka kao sto je to u Holandiji slucaj... eto posla, nova radna mesta, poljoprivreda bi procvetala :D...

Alef

pre 9 godina

Podrska za Zelenu stranku! Pravnici se moraju obrazovati, zasto je u ovoj zemlji prestala komunikacija izmedju pravnih lica, lekara, pacijenata i njihovih bliznjih i naucnika? Gde je zapelo?

neko ko zna mnoge koji su probali i umrli

pre 9 godina

ok, da se razumemo:

- ulje kanabisa ne leci rak. Uskoro ce se svi uveriti u to jer ce vrlo brzo svako imati nekog u okolini ko je umro, a bio na ulju.
- ulje kanabisa nije efikasnije od morfijuma za ublazavanje bola.
- ulje kanabisa je ok legalizovati za med.svrhe, ali da je jasno objasnjeno da ono ne leci rak, vec ublazava tegobe.

JADNO i JEZIVO to sto cela jedna struja ljudi mase tzv "dokazima" po televizijama da ulje leci rak, koje pritom, naravno, ne pokaze. Obracam se svim ocajnima jer sam sam bio u toj poziciji pomazuci ocu - ne zanosite se i ne dajte pare istima, njihov interes je legalizacija zarad licne dobiti. Ok je, probajte ako zelite da biste znali da ste sve probali, ali ne ocekujte da ce ulje izleciti rak jer nece.

A doticnima koji masu i talasaju, igrajuci se sa nadom ocajnih, zelim da sami dodju u situaciju da lece svoje istim. Posto je po njima ulje "siguran lek koji farmaceutska industrija krije", a njima je dostupno, siguran sam da ovo njih nece pogoditi posto je "izlecivo" i otprilike ekvivalentno gripu.

Srecno svim obolelim i drzite se.

ky3ma

pre 9 godina

na ovakve vesti se uvek javi 10% onih koji imaju nekoga ili su sami bolesni i misle da im MJ moje pomoci i 90% nas koji smo ljubitelji. Ima tu i neki koji mraci ali to je statisticka greska vise..

Floyd011

pre 9 godina

U ovoj zemlji ne samo da bi trebalo legalizovati marihuanu, već bi je trebalo stavljati u ventilacione sisteme pošto ovaj nivo agresivnosti se retko viđa.

esma

pre 9 godina

Podrzavam inicijativu zelene stranke koja ima za cilj osim zakonske regulative i edukaciju nestrucnih gradjana u slucaju potrebe za lecenjem kanabisom u cija pozitivna svojstva mnogi ne sumnjaju ali sto nije dovoljno ,za pametnu odluku od koje zavisi kvalitet zivota bolesnih ljudi.Takodje bih podrzala peticiju protiv hapsenja naivnog muza jer veca krivica je na zdravstvu.

Nesa

pre 9 godina

Ma neverovatno, potpuno ludilo. Mi smo jedna od samo nekoliko zemalja u kojoj se i za posedovanje bilo kolike kolicine ide u zatvor kao da si diler!!! Dok sam ziv pokusavacu iz ovog ludila da pobegnem.

Boris

pre 9 godina

Moja tetka je umrla pre mesec dana od raka. Zadnjih dana je bila na morfijumu i ne želim ni najgorem neprijatelju da doživi to da vidi sebe kako izgleda ljudsko biće pod dejstvom te droge. Naravno, nije imala mogućnost da proba sa kanabisom jer je isti zabranjen. Hvala ovoj Državi što nam je zabranila sve što je korisno i što nam daje nadu u izlečenje, sada će mi ceo život ostati ta krivica kako sam mogao više da učinim za nju....

Dule snaBo

pre 9 godina

Ma dajte ljudi zasto smo bas toliko zaostali? Zasto ne legalizujemo kanabis, dozvolimo ljudima da drze odredjeni broj shopova, oporezujes ih i jednim udarcem rasteras bandu sa ulica ispred skola.
Zabranite cigarete i hemijske dodatke prehambrenim proizvodima!

Dule snaBo

pre 9 godina

Ma dajte ljudi zasto smo bas toliko zaostali? Zasto ne legalizujemo kanabis, dozvolimo ljudima da drze odredjeni broj shopova, oporezujes ih i jednim udarcem rasteras bandu sa ulica ispred skola.
Zabranite cigarete i hemijske dodatke prehambrenim proizvodima!

Floyd011

pre 9 godina

U ovoj zemlji ne samo da bi trebalo legalizovati marihuanu, već bi je trebalo stavljati u ventilacione sisteme pošto ovaj nivo agresivnosti se retko viđa.

Boris

pre 9 godina

Moja tetka je umrla pre mesec dana od raka. Zadnjih dana je bila na morfijumu i ne želim ni najgorem neprijatelju da doživi to da vidi sebe kako izgleda ljudsko biće pod dejstvom te droge. Naravno, nije imala mogućnost da proba sa kanabisom jer je isti zabranjen. Hvala ovoj Državi što nam je zabranila sve što je korisno i što nam daje nadu u izlečenje, sada će mi ceo život ostati ta krivica kako sam mogao više da učinim za nju....

esma

pre 9 godina

Podrzavam inicijativu zelene stranke koja ima za cilj osim zakonske regulative i edukaciju nestrucnih gradjana u slucaju potrebe za lecenjem kanabisom u cija pozitivna svojstva mnogi ne sumnjaju ali sto nije dovoljno ,za pametnu odluku od koje zavisi kvalitet zivota bolesnih ljudi.Takodje bih podrzala peticiju protiv hapsenja naivnog muza jer veca krivica je na zdravstvu.

xxxena

pre 9 godina

Lehalizacijom ce se postici sledece : U apotekama ce se naci preparati koji su iz uvoza iskljucivo jer domace proizvodnje nece biti, cene ce verovatno biti toliko visoke da ce i dalje da se proizvodi ulje na crnomtrzistu... Jedini uspeh legalizacije je da se dozvoli uzgoj za sopstvene potrebe a sto se tice proizvodnje ulja, i preparata da se takodje regulisu uslovi zadomace proizvodjace... a ne da imamo situaciju da i dalje punimo dzepove farmaceutskoj mafiji koja je svakako vec prebogata... Takodje dozvoliti uzgoj i otvaranje biljnih apoteka kao sto je to u Holandiji slucaj... eto posla, nova radna mesta, poljoprivreda bi procvetala :D...

Alef

pre 9 godina

Podrska za Zelenu stranku! Pravnici se moraju obrazovati, zasto je u ovoj zemlji prestala komunikacija izmedju pravnih lica, lekara, pacijenata i njihovih bliznjih i naucnika? Gde je zapelo?

ky3ma

pre 9 godina

na ovakve vesti se uvek javi 10% onih koji imaju nekoga ili su sami bolesni i misle da im MJ moje pomoci i 90% nas koji smo ljubitelji. Ima tu i neki koji mraci ali to je statisticka greska vise..

Nesa

pre 9 godina

Ma neverovatno, potpuno ludilo. Mi smo jedna od samo nekoliko zemalja u kojoj se i za posedovanje bilo kolike kolicine ide u zatvor kao da si diler!!! Dok sam ziv pokusavacu iz ovog ludila da pobegnem.

neko ko zna mnoge koji su probali i umrli

pre 9 godina

ok, da se razumemo:

- ulje kanabisa ne leci rak. Uskoro ce se svi uveriti u to jer ce vrlo brzo svako imati nekog u okolini ko je umro, a bio na ulju.
- ulje kanabisa nije efikasnije od morfijuma za ublazavanje bola.
- ulje kanabisa je ok legalizovati za med.svrhe, ali da je jasno objasnjeno da ono ne leci rak, vec ublazava tegobe.

JADNO i JEZIVO to sto cela jedna struja ljudi mase tzv "dokazima" po televizijama da ulje leci rak, koje pritom, naravno, ne pokaze. Obracam se svim ocajnima jer sam sam bio u toj poziciji pomazuci ocu - ne zanosite se i ne dajte pare istima, njihov interes je legalizacija zarad licne dobiti. Ok je, probajte ako zelite da biste znali da ste sve probali, ali ne ocekujte da ce ulje izleciti rak jer nece.

A doticnima koji masu i talasaju, igrajuci se sa nadom ocajnih, zelim da sami dodju u situaciju da lece svoje istim. Posto je po njima ulje "siguran lek koji farmaceutska industrija krije", a njima je dostupno, siguran sam da ovo njih nece pogoditi posto je "izlecivo" i otprilike ekvivalentno gripu.

Srecno svim obolelim i drzite se.

Da da

pre 9 godina

Pre ili posle pravda ce isterati svoje, to ce se legalizovati e sad mene muci i boli sto ljudi sluze kazne za 1 gram trave po 3 godine ko ce da im vrati vreme i sta ce zakon reci kada sve bude legalno, naravno nikom nista.

samo vi lažite sebe

pre 9 godina

Najbolji dokaz šta radi marihuana je Markus Vilijams. Čovek koji je u Zvezdi bio drugi najbolji plej Evrope za dve godine došao do nekog koga isteruje Budućnost. Marihuana je zlo u rangu alkohola i cigareta a verovatno i veće jer može da vas uvede u pakao od problema kad vam dosadi samo marihuana. Imam naravno mnogo drugara koji puše marihuanu i izgledaju kao zombiji nakon toga. Ne bi me čudilo da isti oni koji su ubeđivali ljude da je duvan super sad ubeđuju za ovo da bi povratili zaradu nakon smanjenja broja pušača.

neko ko zna mnoge koji su probali i umrli

pre 9 godina

ok, da se razumemo:

- ulje kanabisa ne leci rak. Uskoro ce se svi uveriti u to jer ce vrlo brzo svako imati nekog u okolini ko je umro, a bio na ulju.
- ulje kanabisa nije efikasnije od morfijuma za ublazavanje bola.
- ulje kanabisa je ok legalizovati za med.svrhe, ali da je jasno objasnjeno da ono ne leci rak, vec ublazava tegobe.

JADNO i JEZIVO to sto cela jedna struja ljudi mase tzv "dokazima" po televizijama da ulje leci rak, koje pritom, naravno, ne pokaze. Obracam se svim ocajnima jer sam sam bio u toj poziciji pomazuci ocu - ne zanosite se i ne dajte pare istima, njihov interes je legalizacija zarad licne dobiti. Ok je, probajte ako zelite da biste znali da ste sve probali, ali ne ocekujte da ce ulje izleciti rak jer nece.

A doticnima koji masu i talasaju, igrajuci se sa nadom ocajnih, zelim da sami dodju u situaciju da lece svoje istim. Posto je po njima ulje "siguran lek koji farmaceutska industrija krije", a njima je dostupno, siguran sam da ovo njih nece pogoditi posto je "izlecivo" i otprilike ekvivalentno gripu.

Srecno svim obolelim i drzite se.

Boris

pre 9 godina

Moja tetka je umrla pre mesec dana od raka. Zadnjih dana je bila na morfijumu i ne želim ni najgorem neprijatelju da doživi to da vidi sebe kako izgleda ljudsko biće pod dejstvom te droge. Naravno, nije imala mogućnost da proba sa kanabisom jer je isti zabranjen. Hvala ovoj Državi što nam je zabranila sve što je korisno i što nam daje nadu u izlečenje, sada će mi ceo život ostati ta krivica kako sam mogao više da učinim za nju....

samo vi lažite sebe

pre 9 godina

Najbolji dokaz šta radi marihuana je Markus Vilijams. Čovek koji je u Zvezdi bio drugi najbolji plej Evrope za dve godine došao do nekog koga isteruje Budućnost. Marihuana je zlo u rangu alkohola i cigareta a verovatno i veće jer može da vas uvede u pakao od problema kad vam dosadi samo marihuana. Imam naravno mnogo drugara koji puše marihuanu i izgledaju kao zombiji nakon toga. Ne bi me čudilo da isti oni koji su ubeđivali ljude da je duvan super sad ubeđuju za ovo da bi povratili zaradu nakon smanjenja broja pušača.

Dule snaBo

pre 9 godina

Ma dajte ljudi zasto smo bas toliko zaostali? Zasto ne legalizujemo kanabis, dozvolimo ljudima da drze odredjeni broj shopova, oporezujes ih i jednim udarcem rasteras bandu sa ulica ispred skola.
Zabranite cigarete i hemijske dodatke prehambrenim proizvodima!

Floyd011

pre 9 godina

U ovoj zemlji ne samo da bi trebalo legalizovati marihuanu, već bi je trebalo stavljati u ventilacione sisteme pošto ovaj nivo agresivnosti se retko viđa.

esma

pre 9 godina

Podrzavam inicijativu zelene stranke koja ima za cilj osim zakonske regulative i edukaciju nestrucnih gradjana u slucaju potrebe za lecenjem kanabisom u cija pozitivna svojstva mnogi ne sumnjaju ali sto nije dovoljno ,za pametnu odluku od koje zavisi kvalitet zivota bolesnih ljudi.Takodje bih podrzala peticiju protiv hapsenja naivnog muza jer veca krivica je na zdravstvu.

Nesa

pre 9 godina

Ma neverovatno, potpuno ludilo. Mi smo jedna od samo nekoliko zemalja u kojoj se i za posedovanje bilo kolike kolicine ide u zatvor kao da si diler!!! Dok sam ziv pokusavacu iz ovog ludila da pobegnem.

Da da

pre 9 godina

Pre ili posle pravda ce isterati svoje, to ce se legalizovati e sad mene muci i boli sto ljudi sluze kazne za 1 gram trave po 3 godine ko ce da im vrati vreme i sta ce zakon reci kada sve bude legalno, naravno nikom nista.

Alef

pre 9 godina

Podrska za Zelenu stranku! Pravnici se moraju obrazovati, zasto je u ovoj zemlji prestala komunikacija izmedju pravnih lica, lekara, pacijenata i njihovih bliznjih i naucnika? Gde je zapelo?

ky3ma

pre 9 godina

na ovakve vesti se uvek javi 10% onih koji imaju nekoga ili su sami bolesni i misle da im MJ moje pomoci i 90% nas koji smo ljubitelji. Ima tu i neki koji mraci ali to je statisticka greska vise..

xxxena

pre 9 godina

Lehalizacijom ce se postici sledece : U apotekama ce se naci preparati koji su iz uvoza iskljucivo jer domace proizvodnje nece biti, cene ce verovatno biti toliko visoke da ce i dalje da se proizvodi ulje na crnomtrzistu... Jedini uspeh legalizacije je da se dozvoli uzgoj za sopstvene potrebe a sto se tice proizvodnje ulja, i preparata da se takodje regulisu uslovi zadomace proizvodjace... a ne da imamo situaciju da i dalje punimo dzepove farmaceutskoj mafiji koja je svakako vec prebogata... Takodje dozvoliti uzgoj i otvaranje biljnih apoteka kao sto je to u Holandiji slucaj... eto posla, nova radna mesta, poljoprivreda bi procvetala :D...