Svet 0

18.01.2025.

9:48

Još ekstremista pušteno na slobodi: Lukašenko doneo odluku

Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko pomilovao je 23 osobe koje su bile osuđene za ekstremističke zločine, saopštila je Pres-služba beloruskog lidera.

Izvor: Tanjug

Još ekstremista pušteno na slobodi: Lukašenko doneo odluku
EPA-EFE/GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL MANDATORY CREDIT

Podeli:

U saopštenju je navedeno da su sve pomilovane osobe podnele molbe za pomilovanje, priznale krivicu i izrazile kajanje, preneo je TASS.

Među pomilovanima su tri žene i 20 muškaraca, od kojih 13 osoba ima više od 50 godina, 14 boluje od neke hroničnih bolesti, a 12 ima decu.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Belorusije biće odgovorno za praćenje ponašanja pomilovanih u skladu sa zakonom, navedeno je u saopštenju.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Evropa će goreti, ali bukvalno

Evropa je tokom 2025. zabeležila jednu od najtoplijih godina u istoriji, dok naučnici upozoravaju da bi 2026. mogla da bude još toplija zbog očekivanog jačeg El Ninja, pokazao je novi izveštaj Svetske meteorološke organizacije i programa EU Kopernikus.

9:21

29.4.2026.

1 d

Podeli: