Svet 1

06.01.2025.

17:48

Baš pred inauguraciju: Tužilac u predmetu protiv Trampa napustio ministarstvo pravde

Glavni tužilac u krivičnom predmetu koji optužuje Donalda Trampa za nezakonito držanje poverljivih dokumenata napustio je američko ministarstvo pravde uoči povratka novoizabranog predsednika SAD na funkciju.

Izvor: Tanjug

Baš pred inauguraciju: Tužilac u predmetu protiv Trampa napustio ministarstvo pravde
Profimedia

Podeli:

Ovu informaciju potvrdio je danas portparol Ministarstva.

Džej Brat, visoki zvaničnik za nacionalnu bezbednost u Ministarstvu, koji je radio u kancelariji specijalnog tužioca Džeka Smita, povukao se u petak, preneo je Rojters.

Tramp, koji bi trebalo da se vrati na mesto predsednika 20. januara, i njegovi saveznici obećali su da će istražiti političke protivnike i druge koji su protiv njega izneli optužbe za nedolično ponašanje.

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Vojska predaje oružje: Zvanično – kraj!

Pripadnici Radničke partije Kurdistana (PKK), zabranjenе u Turskoj, od petka predaju oružje u gradu Sulejmanija na severu Iraka, šro je dogovoreno u okviru mirovnog procesa s Turskom.

17:16

8.7.2025.

1 d

Podeli: