Svet 1

19.11.2024.

20:25

Tramp je uspeo: Pristali su

Okružno tužilaštvo na Menhetnu u Njujorku saopštilo je danas da pristaje da se odloži izricanje presude novoizabranom američkom predsedniku Donaldu Trampu u slučaju koji se protiv njega vodi zbog tajne isplate novca porno glumici Stormi Danijels.

Izvor: Tanjug

Tramp je uspeo: Pristali su
Shutterstock/vasilis asvestas

Podeli:

Tužilaštvo navodi da se izricanje presude odlaže da bi tužioci imali vremena da razmotre očekivani Trampov predlog predsednika za odbacivanje tog slučaja, preneo je CNN.

U pismu sudiji Huanu Merčanu, kancelarija okružnog tužioca je navela da Tramp verovatno neće biti osuđen "do kraja predstojećeg predsedničkog mandata", ali da ne bi trebalo da dođe do povlačenja optužnice u tom slučaju.

Tramp je u maju osuđen po 34 tačke optužnice za falsifikovanje poslovne dokumentacije radi isplate 130.000 dolara Stormi Danijels kako bi je sprečio da govori o njihovoj navodnoj aferi pre izbora 2016. godine.

Tramp je negirao krivicu u tom slučaju, a njegovi advokati tvrde da bi osudu trebalo odbaciti i zbog odluke Vrhovnog suda o predsedničkom imunitetu, kao i zbog toga što se Tramp sprema da se vrati u Belu kuću.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

2 d

Podeli: