Svet 7

02.11.2024.

19:59

Predsednik Češke odobrio: Pridružuju se vojsci Ukrajine

Predsednik Češke Peter Pavel je do sada dao dozvolu da se 60 Čeha pridruži Oružanim snagama Ukrajine.

Izvor: Tanjug

Predsednik Češke odobrio: Pridružuju se vojsci Ukrajine
Tanjug/AP Photo/Evgeniy Maloletka

Podeli:

Kako je za Češki radio rekao portparol predsednika Filip Platoš, do sada je primljen 181 takav zahtev, preneo je Denikn.cz. 

Platoš je naveo da je predsednik Peter Pavel odobrio 60 zahteva za dozvolu služenja u Oružanim snagama Ukrajine, zbog povoljnog mišljenja ministarstava odbrane, unutrašnjih i spoljnih poslova.

Češki dobrovoljci uključili su se u borbe u Ukrajini, koja se suočava sa ruskom agresijom od 24. februara prošle godine.

Češke vlasti su do sada zabeležile četiri slučaja u kojima su češki državljani poginuli u borbama na teritoriji Ukrajine, a jednog od njih, Petra Kučera predsednik Peter Pavel je 28. oktobra odlikovao ordenom za junaštvo. 

Podeli:

7 Komentari

Možda vas zanima

Region

Ina pušta rafineriju u rad

Hrvatska naftna kompanija Ina saopštila je da projekat modernizacije Rafinerije nafte Rijeka za skoro 700 miliona evra ulazi u završnu fazu, pošto je okončana izgradnja ključnih sistema novog postrojenja.

14:40

24.12.2025.

1 d

Podeli: