Svet 0

01.09.2024.

18:25

"Bombe korišćene u napadu na Guš Ecion napravljene u laboratoriji u Hebronu"

Laboratorija za pravljenje bombi koju je IDF locirala u gradu Hebronu na okupiranoj Zapadnoj obali u četvrtak služila je za proizvodnju eksplozivnih naprava korišćenih u pokušaju bombaškog napada u oblasti Guš Ecion tokom vikenda, saopštio je danas Šin Bet.

Izvor: Tanjug

"Bombe korišćene u napadu na Guš Ecion napravljene u laboratoriji u Hebronu"
Tanjug/AP Photo/Ohad Zwigenberg

Podeli:

Najmanje šest osumnjičenih privedeno je u vezi sa napadima na benzinsku pumpu u Guš Ecionu i naselju Karmei Cur, piše Tajms of Izrael.

Kako navodi Šin Bet, neki od osumnjičeni su tokom ispitivanja uputili agenciju u laboratoriju u Hebronu.

Bombe su napravljene od improvizovanih materijala, a ne od "kvalitetnog" eksploziva, dodaje izraelska agencija.

Vojnici su upali u laboratoriju tokom vikenda, prikupili dokaze dokaze i srušili zgradu, a Šin Bet nastavlja istragu uz očekivana nova hapšenja.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

1 d

Svet

"Moskva će pasti"

Komandant Snaga bespilotnih sistema ukrajinske vojske Robert "Mađar" Brovdi naveo na Telegramu je pet uslova pod kojima bi, prema njegovom mišljenju, mogao da se završi rat Rusije protiv Ukrajine.

23:05

9.8.2026.

1 d

Podeli: