Svet 3

14.08.2024.

21:02

"Putin je u apsolutnom šoku"

Predsednik Putin je u "apsolutnom šoku" nakon upada ukrajinskih snaga u Kursk, rekao je bivši ruski premijer i Putinov kritičar za BBC njuz. Mihail Kasjanov kaže da je ovo "ozbiljan psihološki udarac" za Putina.

Izvor: Index.hr

"Putin je u apsolutnom šoku"
EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Podeli:

Kasjanov je bio premijer Rusije između 2000. i 2004. godine, dok je Putin bio predsednik, a sada vodi opozicionu Narodnu slobodu iz Letonije. Putin bi mogao da odgovori "bombardovanjem nekog ukrajinskog grada ili nekim drugim potezom, koji bi mogao biti veoma bolan za Ukrajince", kaže Kasjanov.

Podsetimo, pre devet dana ukrajinske snage su preko granice izvršile invaziju na rusku oblast Kursk. Osvojili su više od 500 kvadratnih kilometara teritorije i desetine mesta, uključujući važno logističko i energetsko čvorište Suža.

3 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Oglasio se Tramp: Šokantno, ogorčen sam

Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa američkim predsednikom Donaldom Trampom i obavestio ga o, kako tvrdi Moskva, ukrajinskom napadu dronovima na njegovu rezidenciju u Novgorodskoj oblasti, nakon čega je Tramp reagovao "šokirano".

21:18

29.12.2025.

1 d

Podeli: