Svet 0

27.07.2024.

8:30

Masovno trovanje na javnom bazenu: U bolnicu primljena 21 osoba

Na jednom od javnih bazena u naselju Targovek u Varšavi došlo je do velikog trovanja hlorom, a od 23 osobe koje su plivale u bazenu, 21 osoba je prebačena u bolnicu, saopštila je danas policija.

Izvor: Tanjug

Masovno trovanje na javnom bazenu: U bolnicu primljena 21 osoba
hxdbzxy/Shutterstock

Podeli:

Kako se navodi, 17 osoba je zadržano na lečenju.

Na lice mesta stigli su policijski službenici, vatrogasne ekipe i ekipe hitne medicinske pomoći.

Napominje se da su u trenutku hospitalizacije svi povređeni, među kojima ima i dece, sa simptomima trovanja hlorom bili pri svesti, prenosi agencija PAP.

Dve osobe uprkos simptomima trovanja, odbile hospitalizaciju.

Kako PAP nezvanično saznaje, standardni nivo hlora u vodi bazena na dnu je prekoračen deset puta, a na površini vode bio je veći više od tri puta.

Predstavnici spasilačkih službi uveravaju da lokalni stanovnici nisu u opasnosti jer u vazduhu nije pronađen hlor.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Region

Mađarska proglasila vanredno stanje

Mađarski ministar zadužen za zaštitu životne sredine Laslo Gajdoš izjavio je danas da je vlada proglasila vanredno stanje zbog ozbiljne nestašice vode izazvane sušom.

10:05

29.7.2026.

1 d

Podeli: