Svet 0

17.06.2024.

11:26

Vojnik hteo da zapali Vrhovnu Radu; Nakon hapšenja dao šokantnu izjavu

U ponedeljak ujutru je vojnik Nacionalne garde Ukrajine pokušao da zapali Vrhovnu Radu, parlament Ukrajine, ali ju e pomešao za zgradom Ministarstva agrarne politike, prenosi ukrajinski list Strana.

Izvor: Novosti.rs

Vojnik hteo da zapali Vrhovnu Radu; Nakon hapšenja dao šokantnu izjavu
EPA-EFE/STRINGER

Podeli:

"Pripadnik Nacionalne garde Ukrajine danas je u 5.15 prišao zgradi Ministarstva agrarne politike i bacio na nju dva molotovljeva koktela. Nakon hapšenja, izjavio je da je želeo da zapali zgradu Vrhovne rade, ali je pomešao adresu i samu zgradu," navodi se u poruci objavljenoj na Telegram kanalu medija.

Mediji ne navode sa kojim optužbama se vojnik suočava zbog pokušaja podmetanja požara.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Evropa će goreti, ali bukvalno

Evropa je tokom 2025. zabeležila jednu od najtoplijih godina u istoriji, dok naučnici upozoravaju da bi 2026. mogla da bude još toplija zbog očekivanog jačeg El Ninja, pokazao je novi izveštaj Svetske meteorološke organizacije i programa EU Kopernikus.

9:21

29.4.2026.

1 d

Podeli: