Svet 0

27.08.2026.

8:17

"Prepoznajemo neprijateljstvo SAD... odgovorićemo snažno i odmah"

Ministarstvo spoljnih poslova Severne Koreje danas je osudilo odluku Sjedinjenih Američkih Država da odobri prodaju raketa i prateće opreme Južnoj Koreji, obećavajući da će "snažno i odmah" odgovoriti na neprijateljske akte u različitim oblastima.

Izvor: Tanjug

"Prepoznajemo neprijateljstvo SAD... odgovorićemo snažno i odmah"
STR / AFP / Profimedia

Podeli:

"Odobrenje SAD za prodaju oružja Južnoj Koreji dodaje novu pretnju. Severna Koreja jasno prepoznaje neprijateljstvo SAD prema njoj", objavila je severnokorejska državna agencija KCNA.

Prošle sedmice, u petak, Stejt department objavio je da je američka vlada odobrila potencijalnu prodaju Južnoj Koreji raketa vazduh-vazduh AIM-9X i prateće opreme, napominjući da će predložena prodaja pomoći u poboljšanju sposobnosti protivvazdušne odbrane azijskog saveznika.

Vrednost vojne opreme procenjuje se na 125 miliona dolara.

Možda vas zanima

Svet

Južna Koreja strepi od nuklearnog sukoba

Južnokorejski ministar za ujedinjenje Čung Dong Jang izjavio je danas da su direktni razgovori između Sjedinjenih Američkih Država i Severne Koreje prvi korak ka zaustavljanju severnokorejskog programa nuklearnog oružja i pozvao na podršku takvom dijalogu.

9:48

20.8.2026.

6 d

Južna Koreja je zatražila kupovinu 103 taktičke rakete AIM-9X Sidewinder Block II i 10 jedinica za navođenje, kao i drugih odbrambenih predmeta, kao što su pomagala i uređaji za obuku i rezervni delovi.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: