13.08.2026.
19:05
Netanjahu izvređao jednog od svojih najvećih saveznika VIDEO
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu privukao je pažnju javnosti nakon što je tokom intervjua izneo niz provokativnih komentara o Ujedinjenom Kraljevstvu.
Govoreći u opuštenijem, studijskom formatu, Netanjahu je iskoristio priliku da iznese sarkastične komentare o britanskom društvu, dok se istovremeno dotakao i glavnog rivala Izraela, Irana.
Tokom razgovora, izraelski premijer se osvrnuo na demografsku i političku situaciju u Evropi, jasno ciljajući London.
Prema njegovim rečima, situacija je takva da: "Britaniju biste mogli nazvati 'Islamskom Republikom Britanijom'."
"Neko je rekao da će prva islamska republika sa nuklearnim oružjem biti Islamska Republika Britanija", dodao je Netanjahu.
Međutim, ova oštra opaska o evropskim saveznicima poslužila je prvenstveno kao uvod u glavnu poruku upućenu Iranu.
Možda vas zanima
Oglasila se Bela kuća; Ovo je odgovor Netanjahuu
Zvaničnici Bele kuće ocenili su da ih odbacivanje Trampovog plana za Gazu od strane izraelskog premijera Benjamina Netanjahua ne zabrinjava, navodeći da je reč o političkom stavu uoči izbora u Izraelu, javlja Kanal 12.
20:50
9.8.2026.
3 d
Netanjahu ljut: "Ne pristajemo"
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da Izrael nije pristao na plan Odbora za mir za Gazu, koji podržavaju Sjedinjene Američke Države, čak ni nakon što je dobio uveravanja da će se izraelska vojska povući iz Pojasa Gaze.
12:27
5.8.2026.
8 d
Nastavljajući sarkastičan komentar o Britaniji i njenom nuklearnom arsenalu, izraelski premijer je rekao: "Zabrinuti smo da će biti još jedna, znate, u Iranu."
Takva retorika, iako izrečena naizgled ležernim tonom, predstavlja ozbiljnu diplomatsku provokaciju. Ostaje da se vidi kako će zvanični London reagovati na ovakvo etiketiranje izraelskog premijera.

Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar