Svet 0

08.07.2026.

9:01

Kraj spasilačkih operacija; Broj žrtava klizišta u Kini popeo se na 21

Broj poginulih u klizištu u okrugu Dangčang, u severozapadnoj kineskoj provinciji Gansu, porastao je na 21, a kako su saopštile danas lokalne vlasti, spasilačke operacije su završene.

Izvor: Tanjug

Kraj spasilačkih operacija; Broj žrtava klizišta u Kini popeo se na 21
Tanjug/Zhang Ailin/Xinhua via AP

Podeli:

Klizište se dogodilo u utorak ujutru u selu Renzang, u opštini Nanhe, kada su 33 osobe ostale zarobljene pod nanosima zemlje, preneo je Global tajms.

Nakon nesreće, na teren su odmah upućeni timovi za vanredne situacije, vatrogasne jedinice i pripadnici javne bezbednosti, koji su pokrenuli akciju potrage i spasavanja.

Opštinska vlada Longnana održala je jutros konferenciju za novinare, na kojoj su zvaničnici saopštili da su operacije potrage i spasavanja okončane.

U znak sećanja na stradale, vladini zvaničnici i novinari prisutni na konferenciji održali su minut ćutanja.

Nadležne službe nastavljaju procenu posledica katastrofe i rad na saniranju posledica klizišta.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Ozbiljno naoružavanje

Eks-ju zemlja nabavlja tri hiljade raketa

Ministarstvo odbrane Slovenije nabavlja 3.000 raketa vazduh-zemlja dometa 3.000 metara. Prvih 1.500 komada trebalo bi da bude isporučeno 2028, a ostatak 2029. godine.

8:31

19.8.2026.

1 d

Svet

NATO avioni stigli "Tupoljev" i ostali u šoku FOTO

Francusko ratno vazduhoplovstvo objavilo, u okviru svog izvešataja o četveromesečnoj misije u sklopu NATO nadzora vazdušnog prostora iznad Baltika, fotografiju na kojoj lovac "Rafal" presreće ruski Tupoljev Tu-214.

9:44

19.8.2026.

1 d

Podeli: