26.06.2026.
22:57
SAD ponovo napale Iran
Američka Centralna komanda (CENTCOM) objavila je da je večeras izvršila nove udare na Iran kao odgovor na napad na komercijalni brod koji je prolazio kroz Ormuski moreuz.
Udari su bili usmereni na iranska skladišta raketa i dronova i obalske radarske lokacije, saopštila je američka vojska.
"Napad američkih aviona usledio je nakon što je Iran 25. juna ciljao M/V Ever Lavli dronom sa jednim udarom. Teretni brod pod zastavom Singapura izlazio je iz Ormuskog moreuza kod obale Omana u vreme iranskog napada", navodi se.
U saopštenju CENTCOM-a se navodi da je "neizazvana agresija iranskih snaga protiv komercijalnog brodarstva bila jasno kršenje prekida vatre".
"Opasno ponašanje Irana potkopalo je slobodu plovidbe, jer trgovina sve više teče kroz vitalni međunarodni trgovinski koridor", navodi se u saopštenju.

Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar