Svet 1

09.05.2026.

10:30

Optužbe za nepotizam tresu Siriju: Velike promene u državnom vrhu

Ahmed al Šara smenio dvojicu braće sa visokih funkcija nakon optužbi za nepotizam, a jednog od njih bi mogao da pošalje za ambasadora u Rusiju.

Izvor: Klix

Optužbe za nepotizam tresu Siriju: Velike promene u državnom vrhu
Mauro PIMENTEL / AFP / Profimedia

Podeli:

Predsednik Sirije Ahmed al Šara odlučio je da ukloni dvojicu svoje braće sa visokih pozicija u vlasti nakon što je dobio veliki broj kritika zbog nepotizma.

Maher i Hazem al Šara smenjeni su sa dosadašnjih funkcija. Maher je bio generalni sekretar u predsedničkom kabinetu, dok je Hazem obavljao funkciju potpredsednika Vrhovnog saveta za ekonomski razvoj.

Kako prenosi i24News, odluka dolazi nakon sve glasnijih optužbi za nepotizam. Predsednik Sirije očekuje da bi ova reorganizacija mogla da poveća poverenje građana u njegovu administraciju.

Iako još nije potvrđeno gde će nastaviti karijeru, očekuje se da bi Maher al Šara mogao biti imenovan za ambasadora u Rusiji.

Maher je u braku sa državljankom Rusije i tečno govori ruski jezik, što se navodi kao potencijalna prednost za diplomatsku funkciju u Moskvi.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

1 d

Svet

"Moskva će pasti"

Komandant Snaga bespilotnih sistema ukrajinske vojske Robert "Mađar" Brovdi naveo na Telegramu je pet uslova pod kojima bi, prema njegovom mišljenju, mogao da se završi rat Rusije protiv Ukrajine.

23:05

9.8.2026.

1 d

Podeli: