26.04.2026.
8:24
Ovo je momenat kada je naoružani napadač krenuo na Trampa VIDEO
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump hitno je evakuisan tokom večere Udruženja dopisnika Bele kuće u hotelu Vašington Hilton, nakon što je došlo do pucnjave u blizini bezbednosne zone objekta.
Na prvim snimcima sa sigurnosnih kamera, koji je na mrežama objavio sam Tramp, vidi se kako naoružani napadač trči pored agenata, posle čega agenti otvaraju vatru na njega.
U incidentu nije bilo žrtava, a jedan od pripadnika službi bezbednosti pogođen je u neprobojni prsluk i očekuje se da će biti sve u redu sa njim. To je na konferenciji u Beloj kući potvrdio Tramp.
Tajna služba je potvrdila pucnjavu, hapšenje i informaciju da nema žrtava.
"Čovek je napao bezbednosni kontrolni punkt naoružan sa više oružja, a oborili su ga neki veoma hrabri pripadnici Tajne službe", rekao je Tramp na konferenciji za novinare u Beloj kući nakon incidenta.
"Znate, napao je sa 50 metara udaljenosti, tako da je bio daleko od sobe. Kretao se. Zaista se kretao", rekao je Tramp nakon što je državna večera otkazana.
- Tramp: "Nije bilo pretnji, ali ovi ljudi su ludi, nikad se ne zna"
- Pucnjava ima veze sa Iranom? Tramp: "To me neće zaustaviti" FOTO/VIDEO
Zvaničnici veruju da je bio "usamljeni vuk" koji je delovao sam, rekao je Tramp, dodajući: "Bio je to momak koji je izgledao prilično zlobno kada je bio na podu."
Meta su bili "zvaničnici administracije"
Osumnjičeni za pucnjavu u hotelu "Hilton" u Vašingtonu, tokom održavanja svečane večere Udruženja dopisnika Bele kuće kojoj je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, priznao je vlastima da su mu mete bili Trampovi zvaničnici, saopštili su izvori koji su upoznati sa istragom.
Kol Tomas Alen (31), koji je osumnjičen za pucnjavu u lobiju hotela, na kontrolnom punktu pripadnika obezbeđenja događaja kojem je prisustvovao Tramp, rekao je policiji nakon hapšenja da je želeo da puca na zvaničnike Trampove administracije, rekla su dva izvora za CBS njuz.
On nije konkretno rekao da mu je meta bio Tramp, već samo "zvaničnici administracije".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar