Svet 0

09.04.2026.

14:16

Masakr – više od 3.000 mrtvih

U Iranu je od početka sukoba sa SAD i Izraelom ubijeno više od 3.000 ljudi, objavili su danas lokalni mediji pozivajući se na šefa Organizacije za sudsku medicinu te zemlje, Abasa Masdžedija Aranija.

Izvor: Tanjug

Masakr – više od 3.000 mrtvih
EPA/WAEL HAMZEH

Podeli:

Američka novinska agencija za ljudska prava (HRANA) navodi da je do 7. aprila poginulo 1.701 civila, uključujući najmanje 254 dece, prenosi BBC.

Navodi se i da je od početka sukoba bilo 1.221 vojnih žrtava i dodatnih 714 neklasificiranih smrtnih slučajeva.

BBC dodaje da je novinskim organizacijama teško da dobiju informacije iz Irana, da im se često odbijaju vize za Iran, kao i da postoji i problem sa internetom.

Pratite nas i na Telegram kanalu

Učitavanje...

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Gotovo je; Iran doneo odluku – prekidaju

Iran je prekinuo direktnu komunikaciju sa SAD nakon što je Donald Tramp u utorak ujutru zapretio da će uništiti njegovu "čitavu civilizaciju", saopštili su zvaničnici sa Bliskog istoka.

16:59

7.4.2026.

1 d

Podeli: