Svet 0

03.04.2026.

14:23

Netanjahu se obratio Iranu, pa pomenuo i Trampa

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu rekao je da će napadi na Iran biti nastavljeni u koordinaciji sa Belom kućom.

Izvor: B92.net

Netanjahu se obratio Iranu, pa pomenuo i Trampa
EPA/ATEF SAFADI

Podeli:

"U punoj koordinaciji između mene i predsednika Trampa, između IDF-a i vojske Sjedinjenih Država, nastavićemo da napadamo Iran. Ovaj režim je slabiji nego ikad - Izrael je jači nego ikad", rekao je Netanjahu u videu obraćanju koji je objavio njegov kabinet i dodao:

"Nastavljamo da eliminišemo komandante, bombardujemo mostove i napadamo infrastrukturu".

Kako je naveo, izraelsko ratno vazduhoplovstvo je uništilo 70% iranskih kapaciteta za proizvodnju čelika.

"Ovo je ogromno dostignuće koje lišava Revolucionarnu gardu i finansijskih sredstava i mogućnosti da proizvodi mnogo oružja", istakao je Netanjahu i zaključio:

"U Libanu nastavljamo odlučno da napadamo Hezbolah. Proširujemo bezbednosnu zonu i uspostavljamo je kako bismo zaštitili zajednice na severu".

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Iran je u haosu, svi lideri su mrtvi"

Američki predsednik Donald Tramp ponovo je zapretio Iranu rekavši da će "uraditi šta mora" ako se ne budu pridržavali sporazuma sa Vašingtonom, javio je Rojters.

22:37

22.6.2026.

1 d

Podeli: