Svet 0

23.03.2026.

14:03

"Skandal za celo čovečanstvo"

Papa Lav XIV danas je oštro kritikovao bombardovanja iz vazduha, ocenjujući ih nepravednim, i uputio poziv da takvi napadi budu zabranjeni.

Izvor: Tanjug

"Skandal za celo čovečanstvo"
EPA/WAEL HAMZEH

Podeli:

Ne pominjući direktno rat u Iranu, tokom sastanka sa rukovodiocima i osobljem italijanske aviokompanije "ITA ervejs", on je snažno osudio korišćenje vazdušne sile u ratovanju, prenosi Rojters.

"Niko ne bi smeo da se plaši da pretnje smrću i razaranjem mogu da dođu sa neba", istakao je papa Lav XIV.

On je naglasio da bi, nakon tragičnih iskustava iz 20. veka, bombardovanja iz vazduha trebalo zauvek da se zabrane i dodao da ona ipak i dalje postoje.

"Ovo nije napredak, ovo je regresija", poručio je papa Lav XIV.

On je više puta pozivao na prekid vatre u ratu u Iranu, a juče je taj sukob ocenio kao "skandal za celo čovečanstvo".

"ITA ervejs", avio-prevoznik pod kontrolom nemačke "Lufthanse" i naslednik avio-kompanije "Alitalia", koja je bankrotirala, obično prevozi papu iz Rima kada putuje u inostranstvo.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: