Svet 0

04.03.2026.

23:49

Tramp veoma zadovoljan ratom: "Dajem ocenu 15 od 10"

Predsednik SAD Donald Tramp ocenio je američku vojnu operaciju u Iranu sa "15 od 10" i istakao da je udar sprečio Iran da za dve nedelje dobije nuklearno oružje.

Izvor: Tanjug

Tramp veoma zadovoljan ratom: "Dajem ocenu 15 od 10"
Anna Moneymaker / Getty images / Profimedia

Podeli:

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp saopštio je danas da bi operaciju američke vojske u Iranu ocenio sa "15 od 10".

"Neko me je pitao na skali od 10 kako bih je ocenio. Rekao sam, oko 15", rekao je Tramp na okruglom stolu u Beloj kući, prenosi "Foks njuz".

Dodao je da bi Iran imao nuklearno oružje za dve nedelje da SAD nisu napale.  

"Da nismo udarili u roku od dve nedelje, imali bi nuklearno oružje", rekao je američki predsednik. 

Tramp je izjavio da su SAD u veoma dobroj poziciji.  

"U veoma smo dobroj poziciji... to je sjajan prikaz vojne moći", naveo je predsednik SAD. 

  • Sve najnovije informacije o sukobu na Bliskom istoku čitajte UŽIVO u našem Blogu

Portparol Bele kuće Kerolajn Livit izjavila je ranije danas, na prvoj konferenciji za novinare od početka američkih napada u Iranu, da operacija "Epski bes" protiv Irana predstavlja "izuzetan uspeh", navodeći da su Sjedinjene Američke Države postigle napredak u ograničavanju iranskih nuklearnih kapaciteta i uništavanju njegove mornarice.

Livit je ponovila da SAD očekuju da će imati potpunu kontrolu nad iranskim vazdušnim prostorom u roku od nekoliko sati.

Podeli:

loader

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: