27.01.2026.
11:56
Kulja vatra na teretnom brodu u Severnom moru
Na teretnom brodu koji je prevozio automobile preko Severnog mora izbio je požar i, prema podacima, niko nije povređen.
Teretni brod natovaren automobilima pluta kod ostrva Borkum nakon što je izbio požar, prenosi nemački Bild. Kako se navodi, na brodu se nalazi 1.294 vozila, uključujući 477 električnih automobila.
Požar je izbio ubrzo nakon što je brod isplovio iz luke Emden u ponedeljak uveče. Plamen je izbio u mašinskoj sobi teretnog broda "MS Thames Highway", dugog 149 metara i širokog 25 metara, saopštila je Centralna komanda za pomorske vanredne situacije. Posada je brzo reagovala, a mašinska soba je hermetički zatvorena, čime je sprečeno dalje širenje plamena.
Požar je u međuvremenu ugašen. Niko od 18 članova posade nije povređen. Specijalni vatrogasni timovi iz Kukshafena i Vilhelmshafena su i dalje na brodu i traže opasna žarišta. Pripadnici hitnih službi su helikopterom prebačeni na brod.
Požar je oštetio mašine broda, pa teretni brod više nije u stanju da se kreće sopstvenim pogonom i usidren je iz predostrožnosti izvan brodskog kanala severozapadno od Borkuma u Severnom moru.
Talasi tamo trenutno dostižu visinu od dva metra. Privatne kompanije za spasavanje će odvući brod nazad u Emden. Krstarica za spasavanje na moru, drugi brodovi i helikopteri su u pripravnosti u neposrednoj blizini ukoliko situacija eskalira. Automobilski prevoznik bio je na putu za Grimsbi u Velikoj Britaniji.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar