Svet 2

15.01.2026.

11:39

Mineapolis je pod opsadom; "Federalne snage terorišu grad" FOTO/VIDEO

Gradonačelnik Mineapolisa Džejkob Frej izjavio je danas da je situacija u kojoj se taj grad nalazi "neodrživa", zbog velikog prisustva federalnih snaga, koje su pet puta brojnije od lokalne policije.

Izvor: Tanjug

Mineapolis je pod opsadom; "Federalne snage terorišu grad" FOTO/VIDEO
FOTO TANJUG/AP Photo/Adam Gray

Podeli:

"Ovo je nemoguća situacija u kojoj se naš grad trenutno nalazi, a istovremeno pokušavamo da pronađemo način da ljudi budu bezbedni, da zaštitimo naše komšije, da održimo red", rekao je Frej, prenosi AP.

Gradonačelnik je rekao da su federalne snage koje su raspoređene u Mineapolisu pet puta brojnije od gradskih policijskih snaga od 600 policajaca, i da su "napale" grad, plašeći i ljuteći stanovnike, od kojih neki žele da se policajci "bore protiv agenata ICE", odnosno Službe za imigraciju i carine.

Dodao je da su istovremeno, policijske snage i dalje odgovorne za svoj svakodnevni rad na očuvanju bezbednosti.

Američko Ministarstvo unutrašnje bezbednosti saopštilo je ranije danas da je federalni policajac u tom gradu pucao u nogu ilegalnom imigrantu iz Venecuele, nakon što ga je on napao prilikom pokušaja zaustavljanja u saobraćaju. Ministarstvo je saopštilo da se pucnjava dogodila neposredno pre 19 sati po lokalnom vremenu, prenosi NBC njuz.

Mineapolis je pod opsadom; Federalne snage terorišu grad FOTO/VIDEO
FOTO TANJUG/AP Photo/Adam Gray

U saopštenju se dodaje da je imigrant napao policajca, nakon što ga je on sustigao pešice, jer se opirao hapšenju, kada su još dve osobe izašle iz obližnje kuće i napale policajca lopatom za sneg i drškom od metle. Policajac i muškarac koji je pogođen su u bolnici, dok su druge dve osobe u pritvoru.

Pucnjava se dogodila oko 19 kilometara od mesta gde je pripadnik Službe za imigraciju i carine (ICE) prošle nedelje smrtno ranio američku državljanku Rene Nikol Gud.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: