14.01.2026.
12:21
Lavrov: Brutalno kršenje međunarodnog prava
Ruska fundamentalna procena nezakonite operacije SAD u Venecueli ostaje validna, a to je grubo kršenje međunarodnog prava, izjavio je danas ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
"Naš stav ostaje nepromenjen. Ovaj stav je fundamentalan, zasnovan na poštovanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta svih država, čije vlade prirodno predstavljaju interese celog svog stanovništva. Venecuela je bila upravo takva država, tako da naša fundamentalna procena nezakonite operacije koju su sprovele Sjedinjene Države ostaje validna i deli je ogromna većina država na globalnom Jugu i globalnom Istoku", rekao je Lavrov, prenosi agencija RIA Novosti.
Prema njegovim rečima, Rusija i Venecuela imaju dugu istoriju strateških odnosa, a Moskva je posvećena ranije postignutim sporazumima.
"Samo Zapadni Evropljani i drugi saveznici iz Vašingtona sramotno pokušavaju da izbegnu davanje fundamentalnih procena, iako je svima jasno da govorimo o grubom kršenju međunarodnog prava", zaključio je Lavrov.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar