Svet 0

27.02.2024.

8:24

Poljska upozorila Ameriku

Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski pozvao je MaMajkjka Džonsona da dozvoli glasanje o novoj američkoj pomoći Ukrajini.

Izvor: Tanjug

Autor: B92.net

B92.net
Poljska upozorila Ameriku
EPA-EFE/MARCIN BIELECKI POLAND OUT

Podeli:

On je poručio da bi Džonson bio kriv ukoliko zakon ne bude usvojen, a Rusija napreduje na bojnom polju.

U obraćanju istraživačkom centru Atlantskog saveta, Sikorski je napomenuo da je Džonson "u prošlosti toplo govorio o Ukrajini".

"Zato bih voleo da zna da ceo svet gleda šta će uraditi i ako dodatna pomoć ne bi prođe (Kongres SAD) i Ukrajina pretrpi preokrete na bojnom polju biće njegova odgovornost", istakao je poljski šef diplomatije.

Džonson je raspustio Predstavnički dom na dve nedelje, a prethodno nije stavio na glasanje paket pomoći od 60 milijardi dolara za Ukrajinu, koji je izglasan u Senatu ranije ovog meseca.

"Kriminalna porodica diktatora pomaže i podržava ubilačku invaziju ruskog predsednika Vladimira Putina na Ukrajinu", rekao je Sikorski, misleći na vojnu pomoć koju Iran i Severna Koreja navodno pružaju Moskvi.

Dodao je bi rezultat ruske pobede u Ukrajini bilo prisustvo većeg broja "siledžija" na svetskoj političkoj sceni, pozivajući Majka Džonsona da "dozvoli da demokratija ide svojim tokom".

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Moskva će pasti"

Komandant Snaga bespilotnih sistema ukrajinske vojske Robert "Mađar" Brovdi naveo na Telegramu je pet uslova pod kojima bi, prema njegovom mišljenju, mogao da se završi rat Rusije protiv Ukrajine.

23:05

9.8.2026.

22 h

Podeli: