13.12.2025.
20:14
Hibridni napad zaustavljen
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko obećao je da će zaustaviti preletanje meteoroloških balona iz njegove zemlje u Litvaniju, rekao je izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa Džon Kol.
"On je nedavno pristao da učini sve što može kako bi zaustavio ove balone", kazao je Trampov izaslanik za Rojters posle dvodnevnih razgovora sa Lukašenkom.
Zbog preleta meteoroloških balona, koje koriste šverceri cigareta, proteklih meseci je aerodrome u Vilnjusu zatvoren najmanje desetak puta, podsetila je agencija.
Litvanija je optužila Belorusiju da vrši "hibridni napad" time što omogućava ovakve aktivnosti, a vlasti su zbog toga proglasile vanredno stanje, zatraživši od parlamenta da odobri vojnu podršku policiji i graničarima u borbi sa švercerima.
Pročitajte i:
Ranije danas, predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko je pomilovao ukupno 123 politička zatvorenika nakon pregovora Minska sa specijalnim izaslanikom predsednika SAD Donalda Trampa za Belorusiju Džonom Kolom.
Ova odluka usledila je pošto su SAD prethodno pristale da ukinu sankcije na kalijum, ključni izvozni proizvod Belorusije, koje su na snazi od 2021. godine.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar