Svet 0

28.11.2025.

23:43

Migranti napravili pometnju: Peru uvodi vanredno stanje

Peru će proglasiti vanredno stanje na granici sa Čileom zbog pojačanog priliva migranata koji pokušavaju da uđu u zemlju, saopštio je predsednik Perua Hose Heri.

Izvor: Tanjug

Migranti napravili pometnju: Peru uvodi vanredno stanje
EPA/ARMIN WEIGEL

Podeli:

"Vanredno stanje će omogućiti smirenje situacije usled rizika od ulaska migranata bez odobrenja", naveo je Heri u objavi na društvenoj mreži Iks, preneo je Rojters.

Najmanje 100 stranaca, uglavnom Venecuelanaca, nalazi se na granici i pokušava da pređe u Peru, izjavio je za lokalnu televiziju Kanal N general peruanske policije Arturo Valverde, dodajući da je nadzor pojačan uoči zvanične objave mere.

Ranije, 20. novembra, kandidat čileanske desnice i favorit za pobedu u drugom krugu predsedničkih izbora, Hose Antonio Kast, poručio je da će svi migranti bez dokumenata morati da napuste zemlju u narednim mesecima ili će, kada on preuzme vlast, biti pritvoreni i deportovani.

"Ako ne odete dobrovoljno, zadržaćemo vas, pritvoriti, deportovati i otići ćete samo s onim što imate na sebi", rekao je Kast u video-poruci snimljenoj na granici.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

19 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: