24.11.2025.
14:02
Preokret; Putin progovorio o američkom planu; Erdogan ga nagovorio?
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa svojim turskim kolegom Redžepom Tajipom Erdoganom o ukrajinskom sukobu, američkim predlozima za mirovno rešenje i međusobnim pitanjima Moskve i Ankare.
"Održana je razmena mišljenja o situaciji oko Ukrajine, uključujući i u kontekstu američkih predloga za mirno rešenje", saopštila je pres-služba Kremlja, prenosi RIA Novosti.
Putin je napomenuo da su američki predlozi, kako ih je Moskva pregledala, u skladu sa razgovorima sa predsednikom SAD Donaldom Trampom na Aljasci 15. avgusta.
On je izjavio da bi "američki plan, u principu, mogao da predstavlja osnovu za konačno mirovno rešenje".
Erdogan je, sa svoje strane, izrazio nameru da olakša proces pregovora i spremnost da obezbedi istanbulsku platformu.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar