Svet 0

14.11.2025.

17:55

Snažan međunarodni pritisak: Podrška rezoluciji za okončanje rata u Gazi

SAD, Katar, Egipat, UAE, Saudijska Arabija, Indonezija, Pakistan, Jordan i Turska izrazile su danas zajedničku podršku Rezoluciji Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija za okončanje sukoba u Gazi, koja je trenutno u razmatranju, saopštila je misija SAD u UN.

Izvor: Tanjug

Snažan međunarodni pritisak: Podrška rezoluciji za okončanje rata u Gazi
MOIZ SALHI / AFP / Profimedia

Podeli:

U saopštenju objavljenom na sajtu misije SAD navodi se da se SAD i ostale države pomenute u zajedničkom saopštenju "raduju brzom usvajanju ove rezolucije".

Ističe se da rezolucija nudi put ka palestinskom samoopredeljenju i državnosti. 

"Naglašavamo da je ovo iskren napor i da plan pruža održiv put ka miru i stabilnosti, ne samo između Izraelaca i Palestinaca, već i za ceo region", navodi se u saopštenju.

Dodaje se da rezolucija podržava mirovni plan za okončanje sukoba u Gazi, koji je u septembru predložio američki predsednik Donald Tramp a koji su podržali lideri drugih zemalja na samitu u Šarm el Šeiku, 13. oktobra.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Iran otvorio prolaz kroz Ormuski moreuz

Iranske vlasti dozvolile su prolaz brodovima koji prevoze osnovne životne namirnice i humanitarnu pomoć ka iranskim lukama preko Ormuskog moreuza, navodi se danas u pismu koje prenosi agencija Tasnim.

13:12

4.4.2026.

1 d

Svet

Još jedna zemlja ušla u rat protiv Irana?

Iranski državni mediji tvrde da su se Ujedinjeni Arapski Emirati pridružili ratu protiv Irana. Iranska državna televizija IRIB u objavi na američkoj društvenoj mreži Iks tvrdi da postoje dva dokumenta koja dokazuju ulazak UAE u rat protiv Irana.

11:33

4.4.2026.

1 d

Podeli: