Svet 0

29.04.2024.

9:21

Bombaški napad, više mrtvih FOTO

Šestoro radnika telekomunikacione kompanije Hormud iz Somalije poginulo je u bombaškom napadu pored puta, saopštila je danas ta kompanija.

Izvor: Tanjug

Bombaški napad, više mrtvih FOTO
Shutterstock/AstroStar

Podeli:

Do sada niko nije preuzeo odgovornost za taj napad, prenosi Rojters i dodaje da je za slične napade odgovornost  ranije preuzimala militantna grupa Al Šabab, povezana sa Al Kaidom.

Britanska agencija navodi da ta grupa preko dve decenije izvodi napade u Somaliji u kojima cilja vojne mete i civile, a sa namerom da sruši vladu i uspostavi vlast prema strogom tumačenju šerijatskog zakona.


 

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Iran je u haosu, svi lideri su mrtvi"

Američki predsednik Donald Tramp ponovo je zapretio Iranu rekavši da će "uraditi šta mora" ako se ne budu pridržavali sporazuma sa Vašingtonom, javio je Rojters.

22:37

22.6.2026.

1 d

Podeli: