Svet 0

05.11.2025.

0:06

Srušio se avion: Masivan požar zahvatio nekoliko zgrada; Ima povređenih; "Držite se dalje" FOTO/VIDEO

Avion kompanije UPS MD-11 srušio se u blizini međunarodnog aerodroma Muhamed Ali u Luisvilu u Kentakiju.

Izvor: Mirror, Express

Srušio se avion: Masivan požar zahvatio nekoliko zgrada; Ima povređenih; "Držite se dalje" FOTO/VIDEO
Tanjug/AP Photo/Jon Cherry

Podeli:

Fotografije objavljene na društvenim mrežama prikazuju ogroman oblak dima koji se diže sa mesta gde je avion pao.

 

Policija je saopštila da je bilo povređenih i pozvala ljude da se "drže podalje" od mesta nesreće.

Policijska uprava metropolitanskog područja Luisvila takođe je saopštila da na licu mesta postoji "požar".

 

"Došlo je do incidenta u blizini aerodroma. Izdata je zabrana kretanja u skloništu za sve lokacije u krugu od 8 kilometara od aerodroma. Molimo vas da se držite podalje od tog područja do daljnjeg obaveštenja. Ovo je aktivno mesto požara sa vatrom i ruševinama. Držite se podalje", saopštila je policija.

 

Teretni avion kompanije UPS, koji se srušio ubrzo nakon poletanja sa aerodroma u Luisvilu, bio je na putu ka Honoluluu na Havajima kada se srušio oko 15.10 časova po lokalnom vremenu, prema podacima Flightradar24.

Prema izveštajima, najmanje 25.000 galona mlaznog goriva bilo je u avionu kada se srušio.

Snimci iz vazduha sa mesta nesreće prikazuju ogroman plamen i crni dim u blizini aerodroma.

Nesreća je izazvala "masivan požar" u blizini aerodroma, "koji je zahvatio nekoliko obližnjih zgrada", pišu mediji.

 

Eksplozija i naknadni trag dima nakon pada aviona bili su toliko veliki da ih je registrovao meteorološki radar. 

 

 

 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

1 d

Podeli: