Svet 0

28.10.2025.

16:32

Silovit zemljotres: 6,4 stepena; Sve se treslo

Indoneziju je danas pogodio zemljotres jačine 6,4 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).

Izvor: Tanjug

Silovit zemljotres: 6,4 stepena; Sve se treslo
Shutterstock/Fernando Astasio Avila

Podeli:

Epicentar zemljotresa bio je na Bandskom moru, na dubini od 143 kilometra.

Za sada nema izveštaja o povređenima ili materijalnoj šteti.

Nije izdato upozorenje na opasnost od cunamija.

Prema izjavama očevidaca sa vebsajta EMSC, potres je bio snažan, tresli su se prozori i kreveti i trajao je dugo.

Tražite još vesti za temu Svet? Rubrika Info donosi vam sve najvažnije informacije iz zemlje, regiona i sveta. Bilo da vas zanima politika, društvo, hronika, izbori, situacija na Kosovu i Metohiji, stanje u ratnim sukobima na istoku Evrope ili Bliskom istoku... sve o ovim i drugim temama pronaći ćete na stranicama rubrike Info na B92.net.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Odustali su

Zemlja BRIKS-a odbila Ruse

Indija je odbila ruski predlog za kupovinu tečnog prirodnog gasa (TPG) koji se nalazi pod američkim sankcijama, uprkos rastućim problemima sa snabdevanjem energentima zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

14:24

12.5.2026.

12 h

Podeli: