09.10.2025.
23:00
Hitan sastanak pre odlučujuće sednice: Vitkof se sastao sa Hercogom i Netanjahuom
Specijalni savetnik predsednika SAD Stiv Vitkof, zajedno sa Džaredom Kušnerom, danas je održao sastanke sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom i predsednikom Isakom Hercogom.
Sastanci su održani neposredno pre sastanka izraelskog kabineta na kojem je trebalo da se odobri ili odbaci nacrt sporazuma o prekidu vatre u Pojasu Gaze.
"Tokom sastanka, predsednik je sa izaslanicima razgovarao o okviru sporazuma koji su predvodili i pregovarali kako bi se obezbedio povratak talaca i okončao rat sa Hamasom", navodi se u saopštenju predsedništva.
- Najnovije informacije o prekidu vatre u Pojasu Gaze pratite UŽIVO u Blogu B92.net
Iako nema detalja o temama razgovora, savetnici američkog predsednika pokušavaju da podrže sprovođenje prve faze sporazuma o prekidu vatre.
S druge strane, izuzetno radikalni ministar Itamar Ben Gvir, kao ministar nacionalne bezbednosti, rekao je izraelskim medijima da će glasati protiv nacrta sporazuma o prekidu vatre. Ben Gvir je rekao da je "ispunjen radošću, srećom i uzbuđenje" zbog mogućeg povratka talaca, ali je dodao da bi oslobađanje palestinskih zatvorenika bila "nepodnošljiva cena".
"Podržavaću Netanjahuovu koaliciju ako okonča rat bez postizanja potpunog poraza Hamasa", dodao je on.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar