Svet 0

24.09.2025.

10:28

Nestvarno: Nasred grada se pojavila rupa duboka 50 metara – "progutala" automobile i bandere FOTO/VIDEO

Rupa duboka 50 metara otvorila se jutros ispred bolnice Vadžira u centru Bangkoku, a u urušavanju zemlje propali su automobili i električni stubovi.

Izvor: Tanjug

Nestvarno: Nasred grada se pojavila rupa duboka 50 metara – "progutala" automobile i bandere FOTO/VIDEO
Tanjug/AP Photo/Sakchai Lalit

Podeli:

Pojava kratera u zemlji, koji se povezuje sa izgradnjom obližnje podzemne železničke stanice, bila je praćena pucanjem cevi iz kojih su izlazili mlazevi vode, dok su oboreni električni stubovi i kablovi izbacivali električne varnice, prenosi Rojters.

Pacijenti i stanari iz obližnjih stanova evakuisani su kada se rupa, širine oko 30 metara kvadratnih i dubine 50 metara, pojavila ispred javne bolnice.

Nestvarno: Nasred grada se pojavila rupa duboka 50 metara – progutala automobile i bandere FOTO/VIDEO
Tanjug/AP Photo/Sakchai Lalit

Bolnica je objavila da neće primati pacijente do daljnjeg. Guverner Bangkoka Čačart Sitipunt rekao je da je pukla cev, tako da su presečeni i vodovodni i električni kablovi.

"Bolnica nema problema, ali smo zabrinuti za policijsku stanicu, tu je i dalje opasno i ljudi su evakuisani", rekao je Sitipunt. Vlasti su saopštile da su zaustavile dalje proširenje vrtače i da pažljivo prate lokaciju.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

SAD povukle crvenu liniju: "Svako ko plati Iranu..."

Svi brodari koji plaćaju takse Iranu za prolazak kroz Ormuski moreuz, uključujući takozvane humanitarne donacije organizacijama poput Iransko društvo Crvenog polumeseca, izloženi su riziku od sankcija, upozorilo je američko Ministarstvo finansija.

21:44

1.5.2026.

18 h

Podeli: