Svet 0

08.09.2025.

18:19

Sančez o Gazi: Istorija će ravnodušnost osuditi kao saučesništvo

Premijer Španije Pedro Sančez ponovio je svoju podršku Palestinskoj upravi i naglasio potrebu za nastavkom pružanja humanitarne pomoći Gazi.

Izvor: Tanjug

Sančez o Gazi: Istorija će ravnodušnost osuditi kao saučesništvo
Anas-Mohammed

Podeli:

"Učinićemo sve što je u našoj moći da zaustavimo genocid u Palestini", rekao je on na skupu u Madridu povodom obeležavanja Međunarodnog dana humanitarnih radnika.

Prema njegovim rečima, danas objavljen paket sankcija protiv Izraela stavlja Španiju "na pravu stranu istorije", prenosi RTVE.

Dodao je da je pomoć Palestini u skladu sa "moralnim imperativom, pravnom obavezom i konceptom pravde koji deli velika većina španskih građana".

"Istorija neće imati razumevanja za nijanse , biće neumoljiva i pamtiće ravnodušnost kao saučesništvo", istakao je Sančez.

On je oštro osudio izraelsku ofanzivu na Gazu i izrazio podršku porodicama žrtava napada koji se dogodio ovog ponedeljka u Jerusalimu, među kojima je i španski državljanin.

"Nasilje nije put napred, svi smo uvereni da je mir moguć... Španija neće skrenuti pogled s varvarstva, niti će učestvovati u ovom pokušaju banalizovanja zla", rekao je predsednik španske vlade.

Španija je, dodao je on, od samog početka podržavala priznanje palestinske države, rešenje o dve države i učešće zemlje u vazdušnom snabdevanju regiona. "Ne znam šta Evropa čeka da suspenduje sporazum o pridruživanju Izraela sa EU", naglasio je Sančez.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: