08.09.2025.
14:07
Masakr u Jerusalimu; Krvoproliće – napadači likvidirani, policija se hitno oglasila; Grad zatvoren FOTO/VIDEO
Najmanje pet osoba je poginulo u pucnjavi u Jerusalimu, javili su izraelski mediji.
Medicinske službe su prvobitno javile da je najmanje 15 povređeno, od kojih šest teško.
Policija je saopštila da su oni koji su izvršili napad na glavnoj raskrsnici na severnom ulazu u grad ubijeni.
Za sada nema zvanične potvrde šta jebio motiv pucnjave, ko ju je izvršio i koliko je napadača bilo, ali se na društvenim mrežama pojavila informacija da su dva naoružana napadača ušla u autobus i otvorila vatru.
Svi ulazni i izlazni punktovi u i iz Jerusalima su zatvoreni!
Teroristi neutralisani, koristili pištolj "Karlo"
Teroristi koji su izvršili teroristički napad na raskrsnici Ramot u Jerusalimu koristili su improvizovani automatski pištolj "Karlo", poznatiji kao Karl Gustav, prema slikama sa mesta događaja.
Improvizovani pištolj se obično proizvodi u ilegalnim strugovima na Zapadnoj obali i korišćen je u brojnim palestinskim napadima u prošlosti.
Obojica naoružanih ljudi su upucani i "neutralizovani" na licu mesta. Njihov identitet nije poznat.
Bezbednosna agencija Šin Bet uhapsila je stanovnika istočnog Jerusalima zbog sumnje da je pomogao u napadu na autobus
Zbog napada su pokrenuti i pretresi kuća u oblasti Ramala (zapadna obala) a izlazi i ulazi u Jerusalim su do daljeg zavtoreni.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar