Svet 0

07.09.2025.

15:41

"Izrael plaća cenu na globalnom nivou zbog rata u Gazi, ali biram pobedu"

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da je svestan cene koju Izrael plaća na diplomatskom nivou i u globalnoj javnoj sferi zbog rata u Pojasu Gaze.

Izvor: Tanjug

"Izrael plaća cenu na globalnom nivou zbog rata u Gazi, ali biram pobedu"
EPA-EFE/ABIR SULTAN

Podeli:

On je rekao da je najbolji način za rešavanje tog pitanja ''uspostavljanje novih mehanizama", a Tajms of Izrael navodi da njegov kabinet razmatra predlog za osnivanje novog tela za javnu diplomatiju u okviru izraelskog Ministarstva spoljnih poslova.

Netanjahu je, takođe, napomenuo da će uvek dati prednost pobedi u ratu nad dobrim odnosima sa javnošću.

''Ako moram da biram između pobede nad našim neprijateljima i loše propagande protiv nas, biram pobedu nad našim neprijateljima, a ne suprotno. Ne želim članke koji govore da su nas porazili naši neprijatelji, ali da smo dobili dobre čitulje u svetskoj štampi. Biram pobedu'', rekao je izraelski premijer, protiv kojeg se mesecima održavaju demonstracije širom zemlje.

Govoreći o ofanzivi na Gazu, Netanjahu je rekao da je 100.000 ljudi napustilo taj grad, ponovo optuživši Hamas da koristi civile kao ljudske štitove kako bi ih sprečio da se evakuišu.

"Hamas je pucao ženama i deci u noge kako bi pokušao da spreči njihov odlazak. Želimo da se fokusiramo na teroriste i da dozvolimo civilnom stanovništvu da izađe", rekao je Netanjahu.

Ujedinjene nacije procenjuju da je u gradu Gazi ostalo oko milion ljudi, od kojih je polovina deca, a da se svi suočavaju sa prisilnim raseljavanjem.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Tramp: Uništeni su

Američki predsednik Donald Tramp je saopštio da su SAD prošle nedelje uništile "veliki objekat" u Venecueli, kao deo kampanje pritiska na Karakas, ali nije pružio dodatne detalje o navodnoj akciji američke vojske.

18:56

29.12.2025.

2 d

Podeli: