Svet 0

27.08.2025.

9:36

Oštra osuda iz Severne Koreje: Licemerno!

Severnokorejski mediji nazvali su danas predsednika Južne Koreje Li Džae-mjunga "licemerom" nakon izjava o denuklearizaciji Korejskog poluostvra tokom posete Vašingtonu.

Izvor: Beta

Oštra osuda iz Severne Koreje: Licemerno!
Lee Jae-Won / AFLO / Profimedia

Podeli:

Li je u ponedeljak rekao da će savez Južne Koreje i Sjedinjenih Američkih Država da ojača kada se omogući "put ka denuklearizaciji, miru i koegzistenciji na Korejskom poluostrvu".

On je u više navrata od stupanja na dužnost u junu ove godine, rekao da želi da poboljša odnose sa Severnom Korejom, koja poseduje nuklearno oružje.

 

Li je, svojim nedavnim izjavama, ipak, otkrio "svoju pravu prirodu konfrontacioniste i licemera", navela je zvanična novinska agencija Pjongjanga. 

"Lijevo pominjanje denuklearizacije nije ništa više od naivnog sna, kao pokušaj da se uhvati oblak koji lebdi na nebu", dodala je ta agencija.

Severna Koreja od 2019. godine insistira da nikada neće odustati od svog nuklearnog oružja, a sebe definisala kao "nepovratnu nuklearnu silu".

Li je tokom posete Vašingtonu zamolio predsednika SAD Donalda Trampa da pomogne u uspostavljanju mira dve Koreje, na šta je Tramp rekao da se nada da će se ponovo sresti sa predsdnikom Severne Koreje Kim Džong Unom. 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Američke trupe se pomeraju

Eskalacija: Vojska se gomila, rat na pragu

Sjedinjene Američke Države su ove nedelje premestile veliki kontigent aviona za specijalne operacije i više teretnih aviona koji prevoze trupe i opremu u karipski region, preneo je danas Vol Strit Džornal (WSJ) pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike.

22:59

23.12.2025.

1 d

Podeli: