Svet 0

29.07.2025.

15:24

Izraelski ministar ponovo pozvao na ilegalnu aneksiju Zapadne obale

Izraelski ministar finansija Bezalel Smotrič apelovao je na premijera te zemlje Benjamina Netanjahua da izvrši aneksiju Zapadne obale, navodeći da "nema prikladnijeg vremena" za to nego sada.

Izvor: Tanjug, B92.net

Izraelski ministar ponovo pozvao na ilegalnu aneksiju Zapadne obale
EPA/ABIR SULTAN

Podeli:

Smotrič je, obraćajući se poslanicima u Podkomitetu za Judeju i Samariju Komiteta za spoljne poslove i odbranu Kneseta, kazao da bi takav potez poslužio kao ispravka za grešku koja je napravljena prilikom povlačenja iz bloka naselja Guš Katif u Gazi 2005. godine, prenosi Tajms of Izrael.

On je kazao da je, u cilju anketiranja Zapadne obale, "urađen veoma temeljan posao, i administrativno i pravno".

"I mi smo spremni danas da pritisnemo dugme. Želim da iskoristim ovu platformu da pozovem premijera da donese odluku i da skupi hrabrost. Jevrejska istorija je iza vas i na vašim plećima. Imamo punu podršku američke administracije, ovo kažem iz znanja... Nema prikladnijeg vremena od ovih dana da se sazove vlada i donese odluka",  kazao je Smotrič.

Po međunarodnom pravu svaki pokušaj aneksije Zapadne obale, koja je međunarodno priznata kao okupirana palestinska teritorija, bio bi ilegalan. Smotrič je prethodno više puta pozivao na ilegalnu aneksiju te teritorije.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

uživo Uzbuna: Proglašena opasnost FOTO/VIDEO

Rat u Ukrajini – 1.407. dan. Kremlj je upozorio da je ukrajinski napad na Putinovu rezidenciju teroristički akt uperen protiv Putina i Trampovih napora da doprinese rešenju sukoba. Kijev negira sve ruske optužbe i tvrdi da je reč o još jednoj izmišljotini.

18:25

31.12.2025.

1 h

Svet

Oglasio se Tramp: Šokantno, ogorčen sam

Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa američkim predsednikom Donaldom Trampom i obavestio ga o, kako tvrdi Moskva, ukrajinskom napadu dronovima na njegovu rezidenciju u Novgorodskoj oblasti, nakon čega je Tramp reagovao "šokirano".

21:18

29.12.2025.

1 d

Podeli: