29.07.2025.
9:47
Najmanje 34 Palestinca ubijena u izraelskim napadima
Najmanje 34 Palestinca poginula su od jutros u izraelskim napadima širom Pojasa Gaze, javlja Al Džazira pozivajući se na izvore iz bolnica u enklavi.
Civilna zaštita Gaze prenela je da su dva Palestinca ubijena, dok su drugi povređeni u izraelskom napadu na stambenu zgradu u gradu Gaza.
Izraelska vojska juče je usmrtila najmanje 92 Palestinca u Gazi, među kojima je 41 osoba koja je tražila hranu.
Koalicija Flotila slobode (FFC) saopštila je da je američki radnički aktivista Kris Smols fizički napadnut dok je bio u izraelskom pritvoru.
- Ovo možda jeste daleko od nas, ali je reč o potpunom užasu FOTO/VIDEO
- Netanjahu: Optužbe da izgladnjujemo ljude u Gazi su očigledna laž VIDEO
FFC je saopštio da je Smolsa, bivšeg predsednika sindikata Amazon, napalo sedam uniformisanih osoba koje su ga davile i udarale nogama, ostavljajući vidljive povrede na njegovom vratu i leđima.
Advokat aktiviste, koji je imao sastanak sa njim, saopštio je da je Smols bio okružen šest pripadnika izraelske specijalne policijske jedinice, što je bio veći nivo sile nego što je korišćen prema drugim pritvorenim aktivistima.
FFC je osudila "diskriminatorski tretman" prema Smolsu i pozvala na odgovornost izraelske vlasti.
Smols je bio jedan od 21 aktivista i novinara iz 10 zemalja na brodu Handala kojeg su presrele izraelske snage u međunarodnim vodama dok su se približavali Gazi.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar