Svet 0

27.07.2025.

12:15

Izrael opet pauzira humanitarnu pomoć; Gaza 10 sati bez hrane

Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su da će svakodnevno sprovoditi "lokalnu taktičku pauzu vojnih aktivnosti" u gusto naseljenim područjima Pojasa Gaze, počev od 10.00 do 20.00 časova.

Izvor: Tanjug

Izrael opet pauzira humanitarnu pomoć; Gaza 10 sati bez hrane
Omar Ashtawy \ apaimages / imago stock&people / Profimedia

Podeli:

Vojska je u saopštenju navela da će "pauza" važiti u područjima gde IDF trenutno ne deluje kopnenim trupama, uključujući Al Mavasi, Deir al Balah i grad Gazu, "svakog dana do daljnjeg obaveštenja", prenosi danas Tajms of Izrael.

IDF navodi da se taj potez sprovodi "u skladu sa direktivama političkog ešalona i kao deo kontinuiranih napora IDF, predvođenih telom za Koordinaciju vladinih aktivnosti na teritorijama (COGAT), da se poveća obim humanitarne pomoći koja ulazi u Pojas Gaze".

"Ova odluka je koordinisana sa Ujedinjenim nacijama i međunarodnim organizacijama nakon diskusija o tom pitanju", navodi se u saopštenju.

IDF navodi i da će "bezbedne rute" biti određene od 6.00 do 23.00 časa, "kako bi se omogućio bezbedan prolaz konvoja UN i humanitarnih organizacija koje dostavljaju i distribuiraju hranu i lekove stanovništvu širom Pojasa Gaze".

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Turska postaje "novi Iran"?

Izraelski javni servis Kan News objavio je tvrdnje da se na teritoriji Turske obučavaju operativci Hamasa za upotrebu vatrenog oružja, što je još jedan pokazatelj da Izrael Ankaru vidi kao ozbiljnog rivala.

22:40

8.5.2026.

1 d

Podeli: