Svet 0

16.04.2024.

22:05

"Eskalacija na Bliskom istoku nije ni u čijem interesu"

Britanski premijer Riši Sunak preneo je danas izraelskom premijeru Benjaminu Netanijahuu da eskalacija na Bliskom istoku nije ni u čijem interesu.

Izvor: Tanjug

"Eskalacija na Bliskom istoku nije ni u čijem interesu"
Tanjug/Benjamin Cremel/Pool via AP

Podeli:

"Sunak je podvukao da značajna eskalacija nije ni u čijem interesu i da bi samo produbila nesigurnost na Bliskom istoku. Ovo je trenutak u kojem hladne glave treba da prevladaju", kazao je Sunak, saopšteno je iz njegovog kabineta posle telefonskog razgovora sa Netanijahuom, prenosi Rojters.

Sunak je u ponedeljak objavio u britanskom parlamentu da zemlje G7 rade na paketu sankcija protiv Irana zbog napada te zemlje na Izrael.

"Sunak je rekao da je Iran loše proračunao i da postaje sve više izolovan na međunarodnoj sceni", rekao je portparol kabineta britanskog premijera.

Iran je u noći između subote i nedelje izvršio napad dronovima i balističkim i krstarećim raketama na Izrael kao odmazdu zbog napada 1. aprila na iranski konzulat u Damasku, za koji je okrivio Izrael.

Velika Britanije je bila među zemljama koje su pomogle u odbrani Izraela od iranskog napada.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Sprema se hapšenje Olene Zelenske

Nacionalni antikorupcijski biro Ukrajine (NABU) i Specijalizovano tužilaštvo za borbu protiv korupcije prikupili su brojne osnove za hapšenje supruge Vladimira Zelenskog, Olene, saopštili su za Sputnjik pripadnici ruskih bezbednosnih agencija.

17:17

17.5.2026.

1 d

Podeli: