24.06.2025.
12:56
Biro preuzeo crnu kutiju Er Indije: Sledi dekodiranje
Crna kutija aviona kompanije Er Indija, koji se srušio prošlog meseca pri čemu je poginuo 271 čovek, i dalje se nalazi u Indiji, prenela je danas agencija ANI, pozivajući se na ministra civilnog vazduhoplovstva, Rama Mohan Naidu.

On je rekao da je crna kutija u indijskom Birou za istragu avionskih nesreća (AAIB), koji je zadužen za analizu podataka, preneo je Rojters.
Naidu je komentarisao ranije medijske izveštaje prema kojima je bilo planirano da snimač podataka bude poslat u Sjedinjene Države na dalju analizu.
- Poleteli bez provere: Er Indija upozorena samo nekoliko dana posle tragedije
- Er Indija: Čista istorija motora aviona koji se srušio
- Pronađena crna kutija aviona Er Indija; Broj žrtava porastao, potraga i dalje traje
"Crna kutija srušenog aviona AI 171 i dalje je u Indiji i ispituje je AAIB", rekao je Naidu, prema izveštaju novinske agencije ANI na platformi Iks.
Indijska vlada je prethodno saopštila da će odluka o tome gde će se obaviti dekodiranje snimača biti doneta nakon što AAIB završi sve potrebne tehničke i bezbednosne procene.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar