Svet 0

25.05.2025.

16:25

Tragedija na jugozapadu Švajcarske: Pronađena tela petoro skijaša

Beživotna tela petoro skijaša pronađena su danas u blizini švajcarske planine Rimpfišhorn, nakon što su službe za vanredne situacije dan ranije dobile dojavu o da se petoro skijaša nalazi na nadmorskoj visini od oko 4.000 metara.

Izvor: Tanjug

Tragedija na jugozapadu Švajcarske: Pronađena tela petoro skijaša
Profimedia

Podeli:

Spasioci su pronašli tela u blizini glečera Adlerglečer, nakon pretrage iz vazduha i sa zemlje u tom području na jugozapadu Švajcarske, blizu granice sa Italijom, prenosi Rojters.

Identitet petoro skijaša još nije potvrđen, a istraga je u toku, saopštilo je tužilaštvo u kantonu Vale.

Tražite još vesti za temu Svet? Rubrika Info donosi vam sve najvažnije informacije iz zemlje, regiona i sveta. Bilo da vas zanima politika, društvo, hronika, izbori, situacija na Kosovu i Metohiji, stanje u ratnim sukobima na istoku Evrope ili Bliskom istoku... sve o ovim i drugim temama pronaći ćete na stranicama rubrike Info na B92.net.

0 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

1 d

Podeli: