14.05.2025.
21:52
Masakr u Gazi: Mnogo ubijene dece i civila; "Ne odustajte"
Najmanje 90 Palestinaca je ubijeno, a desetine ranjeno u izraelskim napadima na Pojas Gaze u poslednja 24 sata, saopštilo je danas palestinsko Ministarstvo zdravlja.

AP je prethodno preneo da se među ubijenima nalazi najmanje 22 dece.
Ministarstvo zdravlja u Gazi je saopštilo da je 2.799 Palestinaca ubijeno, a 7.805 ranjeno otkako je Izrael nastavio napade na enklavu 18. marta, prenosi ''Ilkha''.
Time je broj Palestinaca ubijenih u izraelskim napadima od oktobra 2023. povećan na 52.928, a 119.846 osoba je povređeno.
''Ilkha'' navodi da su većina ubijenih i povređenih žene, deca i civili koji su se krijili u svojim domovima ili improvizovanim šatorima.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je u utorak rekao da Izrael neće obustaviti rat u Gazi, čak i ako se postigne dogovor o oslobađanju još talaca.
On je napomenuo da će izraelske snage uskoro eskalirati upotrebu sile i da će ući u Gazu ''sa velikom snagom da završe misiju, što znači uništavanje Hamasa“, kao i da bi bilo koji novi sporazum o primirju u Pojasu Gaze bio privremen.
- Hoće li Merc poštovati odluku MKS-a? "U principu, ne"
- Meloni na udaru; "Sramota" VIDEO
- Opet masakr; Napad izveden pred svitanje
- Ovo je pravi plan? Upravo je otkriven; Brutalan je i totalno nehuman
Bivši taoci pozvali Netanjahua da nastavi pregovore sa Hamasom
Grupa od preko 65 oslobođenih talaca danas je u pismu pozvala vladu izraelskog premijera Benjamina Netanjahua da nastavi pregovore o sporazumu o oslobađanju svih talaca, navodeći ''istorijski zamah" stvoren oslobađanjem izraelsko-američkog taoca Edana Aleksandera.
''Verujemo da se izraelska vlada sada suočava sa istinskom prilikom da se vrati za pregovarački sto. Pozivamo sve one koji su uključeni u ovaj proces: Molimo vas, ne odustajte dok se ne potpiše sveobuhvatni sporazum“, saopštili su oni u pismu.
Dodali su da veliki deo izraelskog društva želi da vrati taoce kući, čak i ako to podrazumeva obustavljanje vojnih operacija, prenosi Tajms of Izrael.
''Pošto smo i sami pretrpeli Hamasove tunele, pozivamo američkog predsednika Donalda Trampa, premijera, vladine ministre i sve one koji su uključeni u ove pregovore: Ne dozvolite da ovaj istorijski zamah stane“, dodaju oni.
Ova grupa je takođe apelovala na oslobađanje svih talaca, nezavisno od njihove nacionalnosti.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar