Svet 4

11.04.2024.

8:07

Dan će trajati 26 sati?

Najseverniji region Norveške Finmark zatražio je od Evropske komisije da odobri uspostavljanje vremenske zone sa 26-časovnim danom, preneli su lokalni mediji.

Izvor: Tanjug

Dan će trajati 26 sati?
Tanjug/AP Photo/Dave Martin, File

Podeli:

Lokalne vlasti navode da ovaj zahtev koji je promovisala gradonačelnica Vadsoa, gradića u Arktičkom krugu u blizini ruske granice, koji mnogi smatraju bizarnim, ima za cilj da unapredi lokalne vrednosti, poveća vreme posvećeno porodici i privuče nove stanovnike u region, prenosi portal Politiko.

U svom pismu Evropskoj komisiji, koja je potvrdila da je primila zahtev, lokalne vlasti u regionu Finmark traže da EK naloži norveškim vlastima da odobre stvaranje vremenske zone sa 26-časovnim danom umesto 24-časovnog.

"Nismo mnogo razmišljali kako bi nove vremenske zone funkcionisale u praksi. Mislim da EK neće odobriti ovaj predlog, tako da nismo razrađivali sve detalje", izjavila je Venče Pedersen, gradonačelnica Vadsoa i naglasila da se ovaj region bori da privuče nove stanovnike.
 

Tagovi

4 Komentari

Možda vas zanima

LŠ: Larn – C.Zvezda

Zvezda od revanša napravila formalnost

Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.

23:50

21.7.2026.

11 h

Podeli: