Svet 2

09.05.2025.

14:04

Bum! Pogođena zgrada vlade u Belgorodu VIDEO

Zamenik guvernera Belgorodske oblasti Aleksandar Aleksandrovič Lorenc i službenik Rosgvardije (Ruske nacionalne garde) povređeni su u jutrošnjem napadu ukrajinskog drona na zgradu regionalne vlade u Belgorodu.

Izvor: Index.hr

Bum! Pogođena zgrada vlade u Belgorodu VIDEO
Profimedia

Podeli:

Na društvenim mrežama pojavio se snimak napada.

 

 

Prve informacije govorile su da nema žrtava, ali kasnije je objavljeno da su povređene dve osobe

Službenik Rosgvardije je na butini zadobio ranu od projektila. Trenutno se nalazi u bolnici, gde mu se pruža potrebna medicinska pomoć. 

Zamenik guvernera Lorenc takođe je u trenutku eksplozije bio u blizini zgrade.

Pregledali su ga lekari iz regionalne kliničke bolnice. On ima potres mozga. 

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

22 h

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Podeli: