23.04.2025.
22:43
Vens: "Nisam znao da mu je ostalo manje od 24 sata"
Potpredsednik SAD Džej Di Vens osvrnuo se na nedavni susret sa preminulim papom Franjom, ističući značaj sastanka i umanjujući bilo kakve političke razlike između pape i Trampove administracije.
Vens se sastao sa papom Franjom u nedelju u Vatikanu tokom posete Italiji. Papa je preminuo sledećeg dana. Potpredsednik je izrazio osećanja da je jedan od poslednjih zvaničnika koji se sastao sa papom.
"Zapravo je to poprilično ludo. I očito, kad sam ga video, nisam znao da mu je ostalo manje od 24 sata na ovoj Zemlji. Mislim da je to bio veliki blagoslov", rekao je Vens novinarima u Indiji nakon što se završilo njegovo putovanje u Italiji.
Papa Franja je ranije kritikovao imigracionu politiku predsednika SAD Donalda Trampa, označivši je sramotnom neposredno pre Trampove inauguracije u januaru.
Uprkos tome, Vens je umanjio značaj svih neslaganja između američke administracije i pokojnog pape. On je priznao papino neslaganje sa nekim politikama, ali je takođe istakao oblasti slaganja.
Vens je odlučio da ne razgovara o politici u vezi sa papinim nasleđem, naglašavajući svoje poštovanje prema papi kao poglavaru katoličke crkve. Kada su ga pitali o njegovim nadama za sledećeg papu, Vens se uzdržao od pružanja uputstava kardinalima, navodeći da će se moliti za mudrost u njihovom izboru sledećeg vođe katolika u svetu.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar