Svet 0

12.04.2025.

15:43

"Taoci za prekid vatre"

Palestinska militantna grupa Hamas ponovo je danas ponudila oslobađanje izraelskih talaca u zamenu za prekid rata u Gazi, javlja Al Džazira.

Izvor: Tanjug

"Taoci za prekid vatre"
Tanjug/AP Photo/Abdel Kareem Hana

Podeli:

Hamas smatra da su krv dece Gaze i izraelskih talaca žrtve ambicija izraelskog premijera Benjamina Netanijahua da ostane na vlasti i tako izbegne krivično gonjenje.

"Jednačina je jasna: oslobađanje zarobljenika u zamenu za prekid rata. Svet to prihvata, ali Netanjahu to odbacuje. Svaki dan odlaganja znači sve više ubijanja bespomoćnih civila među našim narodom i nepoznatu sudbinu okupatorskih zarobljenika", zaključio je Hamas u saopštenju.

Izrael je ponovo započeo napade na Gazu 18. marta, nakon gotovo dvomesečnog primirja, što su, između ostalih zemalja, osudili Francuska, Jordan i Egipat.

Od tada je u Gazi ubijeno najmanje 1.391 ljudi, a 3.434 ranjeno, dok je ukupan broj ubijenih Palestinaca od oktobra 2023. godine premašio 50.700.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

2 d

Podeli: