Svet 0

11.04.2025.

8:28

Gori "tampon-zona" između dve Koreje FOTO

Južnokorejske vatrogasne službe angažovale su jutros helikoptere kako bi ugasile požar koji je izbio u istočnom delu Demilitarizovane zone, koja razdvaja Severnu i Južnu Koreju, saopštila je južnokorejska vojska.

Izvor: Tanjug

Gori "tampon-zona" između dve Koreje FOTO
Tanjug/Kim Dong-min/Yonhap via AP

Podeli:

Prema navodima Združenog generalštaba (JCS), dva helikoptera Državne šumarske službe uključena su u gašenje požara koji je izbio juče oko 16.30 po lokalnom vremenu u pograničnom okrugu Goseong, oko 159 kilometara severoistočno od Seula, preneo je Jonhap.

Uzrok požara za sada nije poznat.

Južnokorejska vojska je unapred emitovala radio poruke kako bi obavestila Severnu Koreju o ulasku helikoptera za gašenje požara u strogo čuvano granično područje i, kako navode, za sada nije bilo reakcije sa severnokorejske strane.

Nije prijavljena šteta na južnokorejskim objektima niti je povređeno osoblje, a operacije gašenja teku nesmetano.

Demilitarizovana zona, duga oko 250 kilometara i široka četiri kilometra, predstavlja tampon-zonu između dve Koreje, koje su još uvek tehnički u ratu, jer posle Korejskog rata nikada nije potpisan mirovni sporazum.

Požar je izbio nekoliko dana nakon što je oko deset severnokorejskih vojnika nakratko prešlo vojnu liniju razgraničenja u oblasti Goseonga, što je u utorak nateralo južnokorejsku vojsku da ispali hitac upozorenja.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Odustali su

Zemlja BRIKS-a odbila Ruse

Indija je odbila ruski predlog za kupovinu tečnog prirodnog gasa (TPG) koji se nalazi pod američkim sankcijama, uprkos rastućim problemima sa snabdevanjem energentima zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

14:24

12.5.2026.

9 h

Podeli: