Svet 5

03.03.2025.

8:43

Proglašeno vanredno stanje: Sve je u plamenu; Građanima naređeno: Bežite FOTO/VIDEO

Guverner Južne Karoline Henri Mekmaster proglasio je vanredno stanje u toj američkoj saveznoj državi zbog više od 175 požara koji su do sada zahvatili 1,711 hektara zemljišta.

Izvor: Tanjug

Proglašeno vanredno stanje: Sve je u plamenu; Građanima naređeno: Bežite FOTO/VIDEO
Tanjug/WMBF-TV via AP

Podeli:

Vatrogasne ekipe su napredovale u obuzdavanju požara u oblasti Karolina Forest, zapadno od priobalnog odmarališta Mirtl Bič, gde je stanovnicima naređeno da se evakuišu iz nekoliko naselja, saopštila je vatrogasna spasilačka služba okruga Hori, preneo je AP.

Komisija za šumarstvo Južne Karoline procenila je u nedelju uveče da je u požaru izgorelo 6,5 kvadratnih kilometara rastinja, kao i da je do tada 30 odsto požara bilo stavljeno pod kontrolu.

U Severnoj Karolini, američka šumarska služba saopštila je da vatrogasne ekipe rade na obuzdavanju više požara koji su zahvatili četiri šume širom te američke države. Najveći požar u toj saveznoj državi zahvatio je oko 162 hektara Nacionalne šume Uvhari, oko 80 kilometara istočno od grada od Šarlota, čija je trećina stavljena pod kontrolu.

Nacionalna meteorološka služba upozorila je na povećanu opasnost od požara u regionu zbog kombinacije kritično suvog rastinja i veoma niske relativne vlažnosti.

Podeli:

Učitavanje...

5 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Preokret: Oni preuzimaju Ormuz?

Ukrajina poseduje neke od najnaprednijih dron tehnoloških sistema na svetu i mogla bi da doprinese međunarodnim naporima za obezbeđivanje sigurnosti u Ormuskom moreuzu, izjavio je britanski ministar za oružane snage Al Kerns tokom posete Kijevu, piše Reuters.

16:54

11.4.2026.

6 h

Podeli: